Diskuse s wikipedistou:Hubipe

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Wikimedia Commons

Děkuji za obrázky, které nahráváte do české Wikipedie. Chci Vás ale upozornit na existenci Wikimedia Commons, jež slouží jako centrální úložiště obrázků a dalšího multimediálního obsahu přístupné všem projektům. Má mnoho výhod, obrázky tam jsou kategorizované a lze je použít i v dalších jazycích, Vámi nahrané soubory tak budou užitečné stovkám tisíc dalších uživatelů po celém světě, nikoliv pouze českým čtenářům. Na Commons patří i obrázky opatřené českým textem nebo s českými popiskami – často se stává, že jsou popisky přeloženy do dalších jazyků a obrázek je poté použit v dalších projektech po celém světě. Nahrávané obrázky samozřejmě musí mít vyřešena autorská práva.

Používání Wikimedia Commons není složité, je k dispozici český návod i české uživatelské rozhraní. Tamějšími správci jsou i někteří správci české Wikipedie, na které je možno se obrátit. Není třeba se ničeho obávat. Děkujeme za Vaši pomoc! --Horst 12:09, 2. 6. 2007 (UTC)

Nic se neděje jen je třeba zadat parametry obrázku přesně tak jak byl nahrán, tzn když byl nahrán s .JPG tak musí být velká písmena. K tomu patří i ty závorky, vždy musí být odkaz ukončen stejným počtem závorek, mimoto je lépe vkládat do článků obrázky pouze s parametrem thumb bez px, vysvětlení je na Nápověda:Obrázky. Ale jinak musím říct na začátečníka super. Pokud budete mít nějakou otázku neváhejte se ozvat--Horst 12:25, 2. 6. 2007 (UTC)