Diskuse s wikipedistou:Hippo.69

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Úklid[editovat zdroj]

Dobrý den. Není zvykem uklízet vymazáním obsahu, ale archivací. Například na stránku Diskuse s wikipedistou:Hippo.69/Achiv 1. To proto, že sem může někdo odkazovat a takto se tento link přeruší. Přesun se dělá tlačítkem přesun, aby došlo k uchování historie - respektive se historii přesune na nový název.--Juandev (diskuse) 4. 1. 2013, 16:25 (UTC)

Používejte prosím kategorie: článek RP (třída složitosti)[editovat zdroj]

Děkujeme za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás prosíme, abyste každé nově vzniklé heslo vždy zařadil(a) do určité kategorie (příp. kategorií). Dělá se to připsáním [[Kategorie:Název kategorie]], například [[Kategorie:Němečtí fyzikové]] na novou řádku u konce stránky.

Proč kategorizovat?

Kategorizace článků je výhodná, protože kategorizované články mohou uživatelé Wikipedie procházet nejen podle jejich názvů, ale také podle právě takto vytvořených kategorií. Jediným kliknutím na odkaz pod daným heslem získají seznam všech článků v dané kategorii, čímž získávají kontext k tématu, které je zajímá.

Nejčastější příklady
  • U osob, u nichž je znám rok narození (a/nebo úmrtí), se přidává šablona [[Kategorie:Narození Rok_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Rok_úmrtí]]
  • U obcí, okresů, krajů apod. je zvykem vložit minimálně kategorii státu, do kterého patří, například [[Kategorie:Estonsko]]
  • U bibliografií osob (popř. též u cizojazyčných názvů, které uvozuje určitý člen) je možno upravit pořadí, ve kterém se tyto budou v kategoriích zobrazovat. A sice přidáním šablony {{DEFAULTSORT:Název, tak jak má být zařazen}}, například pro heslo Jiří Stanislav Guth-Jarkovský by to bylo {{DEFAULTSORT:Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav}}.
Další odkazy

♥ K123456  22. 1. 2013, 15:03 (UTC)

Potřebuju víc iterací k založení článku. Snad je to teď OK :) Hippo.69 (diskuse) 22. 1. 2013, 15:41 (UTC)

Millerův-Rabinův test prvočíselnosti‎[editovat zdroj]

Zareagoval jsem v diskusi. --Tchoř (diskuse) 6. 3. 2013, 00:13 (UTC)

Díky, já takyHippo.69 (diskuse) 7. 3. 2013, 23:02 (UTC)