Diskuse s wikipedistou:Forejtv

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Jelikož se k tomu ještě nikdo nedostal, vítejte ve Wikipedii! Vidím, že editace vám nečiní problémy, pokud byste však přesto potřeboval radu, některé užitečné informace najdete na stránkách nápovědy, případně se neváhejte zeptat, ať už přímo , nebo na stránce Wikipedie:Potřebuji pomoc. Nezapomínejte editovat s odvahou; doufám, že tu s námi chvíli vydržíte a budete se dobře bavit.

A hned jedna poznámka a dotaz k vašim novým článkům (které jsou na začínajícího wikipedistu IMHO velice kvalitní!):

  • Slovo viz není zkratka, ale imperativ slovesa vidět, proto se za ním nepíše tečka.
  • Čistě z „profesionální zvědavosti“ – v Brně (na VUTu, MUNI či jinde?) se prázdné slovo označuje lambdou? Do teď jsem žil v domnění, že epsilon pro tento účel drtivě převažuje.

--Mormegil 17:27, 20. 4. 2005 (UTC)

* ad "viz" priste si dam bacha
* ad "zvedavost" studuju na FI MUNI. To prazdne slovo me dost prekvapilo, ale prekladal jsem to z anglicke wikipedie a tam se to pise. Ja znam taky jenom epsilon... Tim jsem odpovedel i na tu uvodni poznamecku -- clanky jsou mozna kvalitni, protoze je (z velke casti) prekladam z anglictiny. Rad bych poslouzil tim, ze budu prekladat i neco jineho nez matematiku/informatiku, ale na to dojdu pozdeji, nejdriv se potrebuju "vytrenovat" na necem, cemu rozumim. Precejen jsem ze stredni uz nejaky ten patek a tim padem je muj sloh na nizsi urovni nez by bylo zdravo. A v te zaplave vzorcu se to tak krasne ztrati... Forejtv 17:39, 20. 4. 2005 (UTC)

My na Matfyzu píšem prázdné slovo v gramatikách vždycky . Ale vím, že jinak se hojně používá .
— Egg 19:33, 20. 4. 2005 (UTC)

Heslo "Konjunkce"[editovat zdroj]

Toto slovo má více významů, jednal logika/matematika, jedna astronomie. Astronomické heslo je pod "Konjunkce (astronomie)", protože se s touto kolizí počítalo; zauvažuje podobným způsobem kvalifikovat Vaše heslo a uděláme pak rozcestník. A.Vítek 19:57, 18. 7. 2005 (UTC)


skriptik pro narozeni a umrti[editovat zdroj]

Existuje nekde nejaky skriptik, ktery by podle zadanych udaju vygeneroval potrebne udaje pro datum/rok narozeni/umrti osoby? Pokud ano, mohl by me na nej nekdo odkazat? Pokud ne, napsal jsem si skriptik a umistil ho na http://anna.fi.muni.cz/~xforejt/wikipedie/ cili pokud by ho nekdo chtel pouzivat (nebo zkritizovat) budu velice rad. Snad v nem nebude zadna chyba, pokud ano, dejte vedet Forejtv 12:58, 9. 5. 2005 (UTC)

Dobrá práce, jen pár připomínek:
  1. Chybí hvězdička na začátku řádku.
Opraveno Forejtv
  1. Skloňování data až tak moc nevadí, jsou vytvořena přesměrování (doufám že všechna).
Ono to bohuzel vadi, protoze odkaz ze skriptu by pak vedl na spatnou stranku Forejtv
  1. Mezi datem a jménem bych dělal pomlčku (–). Vím že někde to tak je a někde ne, ale já bych řekl že s pomlčkou to vypadá lépe.
Doplneno Forejtv
  1. Nebojte se používat diakritiku, přecejenom jsme češi :)
Omlouvám se, je to takový zvyk, navíc píšu bez diakritiky mnohem rychleji... Ale zkusím se přemoci a psát s diakritikou Forejtv 14:07, 9. 5. 2005 (UTC)

--Parkis 13:20, 9. 5. 2005 (UTC)

Skriptík je hezký, ale možná by stálo za to, aby poznal, když datum úmrtí není vyplněno, a upravil podle toho svůj výstup. Taky když už generuje zdrojáky pro datové články, mohl by generovat úvodní text pro článek o dané osobě, ne? --Dan Zeman 13:23, 9. 5. 2005 (UTC)
Doplněno Forejtv 14:07, 9. 5. 2005 (UTC)

Obrázky[editovat zdroj]

Zdravím!

Vámi nahraný Soubor:200px-Alan Turing.jpg je špatně hned z několika důvodů:

  • Jedná se jen o malý náhled místo původního en:Image:Alan Turing.jpg. Nepřenášejte z jiných Wikipedií soubory, jejichž názvy začínají ###px-, jsou to jenom náhledy.
  • Pokud tvrdíte, že obrázek je pod licencí GFDL, musíte uvést původního autora a zdroj, jak licence GFDL vyžaduje. Tyto informace jste neuvedl. Vágní „z anglické wikipedie“ naprosto nepostačuje.
  • Jak jste ovšem dospěl k názoru, že je obrázek uvolněn pod licencí GFDL, mi není známo. Na anglické Wikipedii je uvedeno, že se jedná jen o fair use.

--Mormegil 13:00, 11. 7. 2005 (UTC) Whoops, moc se omlouvam, priste si na to dam pozor Forejtv

Zdravím, díky za okopírování obrázku en:Image:Mealymachine jaredwf.png. Mohu Vás jen pro příště poprosit, abyste do popisu uváděl na jeho zdorj přímý odkaz ([[:en:Image:Mealymachine jaredwf.png]])? Značně to ulehčuje dohledání jeho autora a ověřování původu. Díky. --che 10:01, 19. 12. 2005 (UTC)

Kardinální čísla[editovat zdroj]

Přeji hezký den.

Trochu jsem se pustil do kategorie teorie množin a rád bych mimo jiné opravil článek Kardinální číslo - napsal tam jejich definici a vlasnosti, operace na kardinálních číslech bych rád převedl do samostatného článku Kardinální aritmetika.

Chtěl jsem se zeptat, zda byste proti tomu jako autor článku nic neměl - asi bych tam dost přepisoval a mazal.

Chrupoš 23:14, 20. 9. 2006 (UTC)