Diskuse s wikipedistou:Chikvitacz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dobrý den, dovolte mi několik poznámek k Vašim editacím. V rámci článku neodkazujeme z textu na cizojazyčné Wikipedie – k tomu slouží takzvané interwiki (seznam článku o témže tématu ve sloupci nalevo od článkul). Z cizojazyčných Wikipedií (v tomto případě německé a anglické) je možné přebírat informace (v případě doslovného překladu je nutno v českém článku vložit šablonu {{překlad}}), avšak vzhledem k povaze Wikipedie nemohou články na anglické a německé Wikipedii býti zdrojem, rozumějte citací/referencí, uváděného tvrzení. Pokud jsou tedy v článku požadovány k některým pasážím zdroje, musí býti dodány například zdroje internetové či literární. Pokud byste měl/a jakékoli dotazy, tak se na mne neváhejte obrátit. Níže Vám též vkládám upozornění na používání tlačítka "ukázat náhled". Pročtěte si jej prosím. Díky za pochopení a přeji pěkný zbytek dne. Faigl.ladislav slovačiny 9. 10. 2011, 18:03 (UTC)

Prosím používejte tlačítko „Ukázat náhled“[editovat zdroj]

Dobrý den! Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, ale nic se nezapisuje do historie článku ani do seznamu posledních změn. Stránka posledních změn je pro wikipedisty velmi důležitá, jelikož se na ní zobrazují veškeré změny ve Wikipedii. Při častém ukládání jednoho článku jednou osobou se poslední změnyhistorie článku zbytečně přeplňují a znepřehledňují.

Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, zadejte do pole Shrnutí editace stručný popis Vámi provedených změn a změny uložte. Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou na článek vrhnout, opravit překlepy či jej doplnit. V případě častého ukládání hrozí riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Díky moc za pochopení. Faigl.ladislav slovačiny 9. 10. 2011, 18:03 (UTC)