Diskuse s wikipedistou:Arnost01

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Smazal jsem větu v závorce: "(lenost či nižší bazální metabolický výdej totiž věk prodlužuje)" Neboť v případě lenosti jsou použity nevěrohodné zdroje v případě lenosti zdroj http://www.dailysquib.co.uk/sci_tech/1503-scientific-study-reveals-lazy-people-live-longer.html odkazuje na článek švédského profesora, který existuje, ale článek nikoliv. Druhý zdrojhttp://www.banchanida.com/brain/lazinesscuresbraincells.html je nevěrohodný. Odkazuje se na existující knihu, která není vědeckou prací. Informace, že: "nižší bazální metabolický výdej totiž věk prodlužuje" je podpořena věrohodným zdrojemhttp://physrev.physiology.org/content/87/4/1175.full, který se zabývá porovnáním velikosti živočicha (savce) a jeho průměrnou délkou života. Jako poslední bod (dle důležitosti) se v Závěru práce píše: "...also suggested it may be an explanation for the exceptional longevity of our own species, Homo sapiens." Což v překladu znamená: "...(práce) naznačuje, že to může být vysvětlení výjimečné dlouhověkosti našeho druhu, Homo sapiens." Práce tedy netvrdí a nepokouší se dokázat, pouze navrhuje (další směr zkoumání). -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Arnost01 (diskuse)

Uvítání[editovat zdroj]

--Jan KovářBK (diskuse) 9. 5. 2017, 00:54 (CEST)

Info k článku[editovat zdroj]

Vaše zde uvedené zdůvodnění smazání věty v článku Střední délka života jsem raději přidal i do diskuse k článku, kde je to snáze dohledatelné. Viz tato revize diskusní stránky. Případnou další diskusi týkající se tématu veďte prosím tam. --Jan KovářBK (diskuse) 9. 5. 2017, 00:54 (CEST)

Podpis[editovat zdroj]

Vkládání podpisu

Děkuji za Vaše příspěvky. Je zvyklostí, že své příspěvky v encyklopedických článcích zásadně nepodepisujeme. Příspěvky na diskusních stránkách ale vždy zakončujeme svým podpisem. Jak na to? Podepíšete se tak, že na konec svého diskusního příspěvku napíšete čtyři vlnovky ~~~~. Ty můžete vložit i kliknutím na příslušnou ikonku v panelu nástrojů nad editačním oknem. Při uložení změn se pak vlnovky automaticky nahradí Vaším uživatelským jménem (nebo u neregistrovaných přispěvatelů IP adresou) a aktuálním datem. Podpis v diskusi je užitečný, aby bylo všem jasné, kdo co napsal a kdy. Děkuji za pochopení. --Jan KovářBK (diskuse) 9. 5. 2017, 00:54 (CEST)

Diskusní stránky[editovat zdroj]

Dobrý den, k tomuto příspěvku: Správně jste to popsal ve shrnutí této editace, naopak nesprávně jste to shrnul v této následující editaci, kde jste neuvedl nic. Je tedy třeba takto správně vyplňovat shrnutí editace, aby se ostatní kolegové mohli rychle zorientovat v editační historii článku. Naopak na diskusní stránku takováto shrnutí editací nepatří - ledaže by šlo o obhajobu nějaké nezřejmé, nejednoznačné, složitější nebo sporné editace. Proto jsem to z oné diskusní stránky zase vymazal, aby ji to neznepřehledňovalo, a reagoval zde. S pozdravem, --Palu (diskuse) 12. 7. 2018, 14:00 (CEST)