Diskuse ke kategorii:Kraje podle zemí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Metakategorie a vyřazování článků[editovat zdroj]

V reakci na @Utarovo [1]. Chápu, že v matagategorii nemají být články, jen kategorie. Ale zde mi přijde logické mít jak kategorie krajů té-které země, tak hlavní články těchto kategorií. Než odstraňování článků považuji za lepší vyřadit kategorii Kraje podle zemí z metakategorií.

Totiž soudím, že tento typ kategorií by měl ideálně obsahovat v prvé řadě a hlavně souhrnné články o krajích v té-které zemi a až pak případně ke každému článku jeho kategorii v níž bude on a hesla jednotlivých krajů, existují-li. Mimochodem, může existovat pouze hlavní souhrnný článek bez hesel o jednotlivých krajích, to jest i bez kategorie. Je správné, aby ho pak čtenář zde nenašel? --Jann (diskuse) 11. 4. 2018, 19:09 (CEST)

Vyřazování hlavního článku z metakategorií jeho vlastní kategorie jsem prováděl až po ověření, že ona vlastní kategorie je sama v dané metakategorii, takže napojení by se ztratit nemělo. Pokud by se teď ale objevil sem řazený článek nazvaný třeba Kraje v Iráku (aniž bychom měli články o jednotlivých krajích), volil bych mezi dvěma možnostmi. První by bylo, že bych ho stejně zařadil do vlastní kategorie a přes ni napojil sem (pro standardizaci kategorického stromu, zvláště bylo-li by zde takovýchto kategorií s jediným článkem jen pár procent ze všech podkategorií a on byl jediným zbývajícím článkem řazeným sem napřímo). Nebo bych ho prostě nechal, kde je, a na základě eventualismu se k jeho zařazení sem vrátil až někdy jindy, kdy už ty články o jednotlivých krajích existovat budou. --11. 4. 2018, 22:18 (CEST), Utar (diskuse)
To je dobře, že mazání je jen částečné. Jenže imo je špatné vůbec ty články vyřazovat, když je obecně vhodné a užitečné mít hlavní články podkategorií v kategorii. Za lepší považuji dotyčné články vrátit a odstranit status metakategorie. --Jann (diskuse) 12. 4. 2018, 19:42 (CEST)