Diskuse k šabloně:Viz též

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Drivejsi presun[editovat zdroj]

Nesouhlasím s nahrazením rediru bez rozpravy. Nevím zda-li to Oashi postřehl, ale v minulosti se touto šablonou odkazovalo to, co má fakticky odkazovat šablona podrobně. Z toho důvodu byla z tohoto názvu přesunuta. Většina výskytů této šablony tak obsahově neodpovídá této šabloně, ale právě šabloně podrobně. Bohužel roboticky toto zjistit nelze, takže by bylo nezbytné všechny výskyty projít. Proti oběma šablonám výhrady nemám, ale současné řešení této považuji za nešťastné. --Faigl.ladislav slovačiny 19. 4. 2010, 01:02 (UTC)

souhlasim, ze v praxi jsou v clancich vlastne tyto dve sablony vyznamove pouzity prehozene. Nebo spise, ze tam kde je ted "viz tez", by vlastne melo byt podrobne (v naproste vetsine pripadu). Na druhou stranu to ale vedlo na to, ze by ty dve sablony (viz tez a podrobne) byly synonymne zamenitelne, coz mi ale zase neprijde... Ze se to tak, jak rikate historicky pouzivalo, to zjevne ano, ale fakticky se tedy myslela ona dnesni "podrobne"? A co se tedy jineho tenkrat myslelo sablonou Podrobne? Ta ani neexistovala?
Tak jako tak (at uz se ty tri sablony budou jmenovat jakkoli, o nazvy mi ted nejde), stale tu vidim smysluplne tri ruzne sablony, kazda se svym vlastnim vyznamem: Shodneme se na tomto? (takze asi trochu jina otazka, nez se resila dosud) --Franta Oashi 22. 4. 2010, 01:30 (UTC)
PS: Jake presovani se ted mysli? Co-odkud a kam? Ted netusim... Dik. --Franta Oashi 22. 4. 2010, 01:30 (UTC)
PPS: Jeste viz muj popis a info v Diskuse_k_šabloně:Podrobně#Duplicita. --Franta Oashi 22. 4. 2010, 01:33 (UTC)

TfD[editovat zdroj]

A abych se vyjadril: ted, jak jsou ty tri "sablony tematickeho propojeni" zastabilizovane, mi celkem vyhovuji. Sablony uz za zastabilizovane povazuji, ze jsou ted z historickych duvodu v clancich pouzity nespravne, to souhlasim. Ale resme to v clancich, ne smazanim sablony.

Dale ted uz tvrdim, ze Podrobne a Viz tez neznamenaji to tez, dokonce se i maji jinak pouzivat (ikdyz jejich kod je temer identicky). jsou kazda urcena k jinemu ucelu.

Na druhou stranu ale netvrdim, ze by se vzajemne vylucovaly... ;) Klidne je obe pouzijte v jedinem clanku, v jedine kapitole: Podrobne nahoru, Viz tez dolu. --Franta Oashi 29. 4. 2010, 15:41 (UTC)

Použití mimo články[editovat zdroj]

Šablona se používá i mimo hlavní jmenný prostor. Nebylo by možné ji upravit tak, aby, pokud je vložena v jiných jmenných prostorech, zobrazovala text Související informace naleznete také na stránce: místo … v článku? Aby se nemusela vytvářet samostatná šablona. Označování stránek nápovědy za články je matoucí. –Matěj Orlický (diskuse) 6. 4. 2015, 14:06 (CEST)

Hotovo. --Dvorapa (diskuse) 3. 12. 2018, 00:09 (CET)

Netisknout[editovat zdroj]

Předkládám komunitě ke zvážení, zda tuto šablonu v článcích tisknout nebo netisknout (pokud uživatel zvolí libovolnou možnost z menu Tisk/export nebo zvolí možnost tisku stránky ve svém prohlížeči. Lze to ovlivnit vložením kategorie Wikipedie:Netisknout do šablony. --Dvorapa (diskuse) 14. 1. 2017, 14:44 (CET)