Diskuse:Xvid

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Měl bych k článku jednu připomínku: Pokud vím, tak XviD nezvládá kompresi podle ITU standardu h.263. Pouze nabízí k použití h.263 kvantizační matici. Nopak ale umožňuje zvolit profil MPEG-4 SP (Simple Profile), okleštěnou verzi MPEG-4 ASP. -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) 194.213.198.68 (diskuse)

Děkuji Vám, že se snažíte Wikipedii pomoci. Neváhejte v článku provést potřebné změny, a to nejlépe s uvedením zdroje. Noví přispěvatelé jsou vždy vítáni. --Mormegil 10:35, 22. 4. 2006 (UTC)

Když si přečtu uvedený text týkající se např. pana programátora Sparky, snadno nahlédnu, že nikoho nepodtrhl, pouze dospěl a přešel z tábora nadšených amatérů do tábora profesionálů. Z toho je vidět, že kategorie nazvaná "Svobodný software" by se spíše měla nazývat "amatérský software" na rozdíl od software profesionálního.

Každý člověk jednou skončí školku i vyšší školy, přestanou ho živit rodiče a musí z něčeho platit své účty - potom logicky přestane být amatérem a začne pracovat jako profesionál, který neprogramuje pro zábavu, ale pro výdělek. A nese proto za svou práci také odpovídající odpovědnost. A začít pracovat jako amatér si potom může dovolit zase až jako důchodce. Takový je prostě život.

Bohužel ani na každý profesionální software není plné spolehnutí. Na ten amatérský už vůbec ne. JKecal 29. 1. 2009, 19:16 (UTC)

Diskuse k článkům na Wikipedii slouží k domluvě o tom, jak článek upravit a vylepšit. Svoje osobní názory na témata v článku, na kvalitu software a na svět obecně prosím koncentrujte na svůj osobní blog, tady nemají co dělat. Děkuji. – JaMi 29. 1. 2009, 19:27 (UTC)