Diskuse:Včelka Mája

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Ahoj, zrovna jsem dělal vlastní výzkum a zjistil jsem, že věta "hudba je pak společná všem jazykovým verzím." je asi špatná:

Japonci měli jinou úvodní znělku:

A Amíci taky: (i když tohle se zdá jako "novější" verze)

Takže, proto jsem tedy hodil šablonu "zdroj" k té hudbě. RockandDiscoFanCZ 19. 8. 2009, 20:27 (UTC)


Tak pod Anime si představuju trošku něco jiného. --Miraceti 21:07, 20. 2. 2006 (UTC)

A to třeba co? Pokémona nebo Haibane Renmei? Ghost in the Shell nebo Střípky minulosti? Čím Včelka Mája není anime? :-) --Pasky 22:39, 20. 2. 2006 (UTC)
Pokémon je anime? Co všechno je anime? Křemílek a Vochomůrka taky? --Miraceti 23:30, 20. 2. 2006 (UTC)
Stačí se podívat na první větu článku anime: „Anime(アニメ) je označení animovaných filmů a seriálů, které jsou kresleny japonským stylem manga.“ - ve článku manga máte poměrně přesně specifikovánu základní charakteristiku; už si Včelku Máju moc nepamatuji, ale IIRC to splňuje perfektně, jako ostatně drtivá většina japonské kreslené tvorby (a zároveň jde o něco poměrně japonsky specifického) - dobrou první aproximací je tedy už země původu. Jinak se o Včelce Máje jako o anime mluví poměrně běžně, mimo jiné i v anglické verzi článku.
Křemílek a Vochomůrka anime samozřejmě není, protože je ten seriál výtvarně dělaný úplně odlišným stylem, krom toho pokud vím nemá s Japonskem nic společného. Docela by mne zajímalo, jak chápete anime vy, pokud se vám jako anime nezdá ani Pokémon. Díky, Pasky 23:40, 20. 2. 2006 (UTC)
Tak Pokemona znám akorát z plakátu, přeci jenom jsem jiná generace. Pokud se podívam na Soubor:Mononoke-hime.jpg a en:Image:DieBieneMajaIhreSchonstenAbenteuerBookCover.gif, tak mi to přijde jako dost odlišné. Manga vypadá přeci jenom trochu jinak. Vyšrafovanou včelku Máju moc nevidím, špičatý nos nemá. A animace je taky dělaná jinak než v klasických anime (propracované pozadí, dynamické scény) - Mája má v pozadí dost jednoduchou trávu a dynamika obrazu by jen uškodila její dětské naivitě. Dokonce i námětově je to někde jinde. --Miraceti 23:51, 20. 2. 2006 (UTC)
Ke grafické podobě. http://www.socrealismus.info/k/kniha.php?idprispevek=10#maja --PaD 00:30, 21. 2. 2006 (UTC)
Proboha, co to je změť na té stránce? --Miraceti 13:42, 22. 2. 2006 (UTC)
Viz také http://pooh.cz/pooh/o.asp?ar=2007310&a=z&msgid=29144. Přiznám se, že ve výtvarném umění a klasifikaci co je anime a co není se zase tolik nevyznám, a hlavně jaksi nemám tu Včelku Máju, takže nedokážu po výtvarné stránce moc argumentovat, beru si tedy jako štít pouze to ohromné množství zdrojů, které to za anime prohlašují. --Pasky 19:19, 21. 2. 2006 (UTC)
Kde na té stránce se mluví o Máje jako o anime? Je tam jen poznámka: Goehlenovi se líbila japonská animace a přišla mu vhodná pro tento typ seriálu. Protože se ale obával, že evropským dětem by se některé klasické prvky japonské anime moc nelíbily, zkontaktoval Murphyho. Z toho se dá ale usoudit i to, že to má sice prvky anime, ale anime to není. --Miraceti 13:42, 22. 2. 2006 (UTC)
Podle me maja anime neni - sam trochu anime kreslim, takze vim co rikam
btw v anime nemusej bejt spicaty nosy - nos muze bejt treba i takova tecka, pokud se whodne pouzije u "cute characters" - oci maj taky ruzny tvary: klasicky velky oci pouzivany vetsinou u deti nebo treba spicatejsi a nizsi u starsich charakteru - proste anime ma hodne ruznejch stylu kresleni casti tela -- Rivon 20:00, 28. 4. 2006 (UTC)