Diskuse:Ruská sovětská federativní socialistická republika

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Začal jsme vytvářet přehledné administrativní členění této svazové republiky, v nejbližší době to dokončím. Předtím tu byla jenom hromada ASSR a oblastí...

Odstavec s dřívějším členění nechávám tady, protože něco z toho by se možná ještě vrazilo do článku, není tady bohužel napsáno, z které je tohle doby: Postupem času docházelo ke změnám, při kterých vznikalo množství autonomních sovětských socialistických republik (ASSR) a oblastí. V rámci Ruské federace to byly: Baškirská ASSR, Tatarská ASSR, Karelská pracovní komuna, Čuvašská autonomní oblast, Kyrgyzská ASSR, Voťacká autonomní oblast, Marojská autonomní oblast, Kalmycká autonomní oblast, Horská ASSR, Dágestánská ASSR, Komijská autonomní oblast, Kabardinská autonomní oblast, Krymská ASSR, Burjatsko-mongolská autonomní oblast, Jakutská ASSR, Ojrotská autonomní oblast, Čerkeská autonomní oblast, Čečenská autonomní oblast a Karačajevsko-čerkeská autonomní oblast.

Klidně bych rozpracovával i jednotlivé ASSR, ale nemám k tomu zdroje a materiály, kdyby někdo věděl, poraďte...--Gogasmen 08:20, 21. 4. 2008 (UTC)