Diskuse:ICE kontakt

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Současná podoba článku je silně tendenční ve prospěch dokonalosti celého nápadu. Vložil jsem do článku informaci o nesmyslnosti takového řešení, které v praxi nemůže fungovat i s odkazem na patřičné reference. Domnívám se, ze současné podoby není zřejmé, že zmíněná aktivita je jen hoaxem, stejně jako mailování Anně Swelung do Ericssonu nebo posílání já-už-nevím-čeho kvůli modré kytičce v ICQ. Prosím o úpravu tohoto článku --Zirland 10. 12. 2008, 08:24 (UTC)


http://www.novinky.cz/clanek/156358-falesny-email-radi-jak-oznacit-v-mobilu-sve-blizke-kvuli-zachranarum.html
zvažme smazání článku

  • V současné době slovenská TV Markíza pouští šoty přímo propagující ICE!
  • Na pozadí šotu je žlutá sanitka.
  • Že by horlivá redaktorka anebo v SK jsou dále? :-D


Rád bych poznamenal, ze neni pravda, ze neni mozne jinak ziskat dulezite zdravotni informace o pacientovi nez prostrednictvim mobilu - to je opravdu naprosta pitomost. Pri zivot zachranujicich ukonech, ktere zachranari provadi v terenu, je naprosto k nicemu, co si o vasem zdravotnim stavu mysli vase maminka nebo tatinek, dulezite je, jak na to prave jste. a ke zjisteni vaseho okamziteho zdravotniho stavu neslouzi mobil, ale diagnosticke pristroje a zkusenosti zachranare. teda alespon doufam! Honza

Kontakt na příbuzné lze získat z rozboru krve? Nebo kontakt na příbuzné není důležitý? Kde je možné získat rychle informace o zdravotním stavu, používaných lécích atd., což jsou mnohdy údaje důležité proto aby záchranáři neudělali víc škody jako užitku? A co IZIP? LifeBadge je pro nás domorodce trochu mimo mísu. Každá informace kterou můžou záchranáři získat je dobrá. Už jste se někdy pokoušel získat zdravotnické infomace od obvoďáka? Franta

Vážený Franto, Vaše poznámky o dělání víceškody jak užitku jsou na hranici slušnosti. Přečtěte si laskavě odkazovaný článek Ondřeje Fraňka. Kartička v dokladech je doposud velmi funkční pomůckou, ze sanitky nikomu netelefonujeme, zvláště pak ne příbuzným. "v mobilu tady máme Vaše ICé číslo, tak jestli pan xxx má kromě tý uražený nohy ňáký jiný vobtíže, tak my si je napíšem" Takhle si to představují lidé, kteří mluví jedním dechem o IZIPu, ICE a rozboru krve. Můj názor je označit za hoax - viz má editace --DRobert 2. 10. 2009, 19:19 (UTC)

Článek má teď nesmyslné vyznění ve stylu "je to hoax, ale v některých zemích se to používá". Podle mě to NENÍ hoax, je to naprosto dobrý nápad (viz například http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/cojeice20090417.html - využitelnost pro policii při identifikaci osob). Informace o ICE jsou zkreslovány (tj. pro nejčastěji uváděné záchranáře dle jejich vyjádření toto nemá bezprostřední význam, protože musí zajišťovat životně důležité funkce a ne obvolávat příbuzné), ale celkově je to rozhodně užitečné. Článek je třeba přepracovat do objektivní podoby, ale nejdřív se asi v diskusi shodnout na tom, jaká ta podoba bude. Aneb ICE samo o sobě je dobrá věc (a popsat, na co je a kde funguje), nicméně zmínit se i o tom, že se šíří... email... (není to klasický hoax ani spam), který v sobě obsahuje pravdivé jádro a zavádějící info kolem. --R.U.R. 18. 9. 2010, 10:48 (UTC)

ICE "samo o sobě" je vymyšleno a propagováno lidmi, kteří nerozumí problému poskytování neodkladné péče na ulici. Propagace je šířena formou Hoaxu. Bože, zase wikidemokracie - citace vedoucího lékaře dispečinku záchranné služby je vyvažována citací denního tisku. Kdyby si R.U.R. ten článek, který doporučuje přečetl, zjistil by, že ICE schvalují městští policisté ale nikoliv záchranáři. Nevím o ověřeném použití ICE, jen se to tvrdí v médiích a zdroje těchto médií jsou opět v hoaxu. Nehodlám tady dělat reverty, jen se divím že na wikipedii se ještě pohybují nějací lidé s ukončeným vzděláním. Jimbo, máš smůlu, nezaplatím--DRobert 24. 11. 2010, 15:05 (UTC).

Vzhledem k dlouhodobému nezájmu o tuto stránku jsem si dovolil připojit alespoň odkaz na negativní vyjádření dalších zdravotníků. Kolega R.U.R., který stránku výrazně překopal ve prospěch smysluplnosti tohoto nápadu se již nevyjadřuje. Bohužel, nápad zůstává i nadále nesmyslem, použitelným snad pouze pro identifikaci neznámých obětí, tj primárně pro policii. Zdravotníci to nepoužívají. Osobně i nadále kopu za úvod stránky ve smslu "hoax" (viz má verze http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=ICE_kontakt&diff=9290786&oldid=5618141 ) ale nehodlám tady revertovat bez zájmu dalších wikipedistů. --DRobert (diskuse) 13. 11. 2012, 11:22 (UTC)
Po sedmi letech připojuji další vývoj tohoto pojmu. Nejen wikipedisté věří hoaxům, i Evropská unie na ně pustí groš. Už se těším, jak mi tady zase někdo napíše o zdrojích.--DRobert (diskuse) 29. 2. 2020, 12:54 (CET) (lékař ZZS a Emergency)