Diskuse:Hromadná vymírání

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

A čo je človek stroj ???[editovat zdroj]

"Vymření jednoho druhu je běžným procesem evoluce (s výjimkou případů, kde je příčinou člověk)" Vymretie druhu je bežným procesom evolúcie aj keď ho zapríčiní človek, lebo človek natívnou súčasťou prírody, tak isto ako plutónium, či exhaláty, ktoré vytvoril. Všetko je z tých istých protónov, neutrónov a elektrónov, vážení. Podiehate velikášskemu sebaklamu, ak si mylíte že človek je niečo mimoriadne, že stojí nad prírodu, alebo že dokáže vyrobiť niečo čo do prírody nepatrí ...

Čistě mezi námi, tu formulaci jsem psal já a já si o člověku nic moc extra speciálního nemyslim. Nicméně to, jak se člověk chová a jaké jeho činy mají dopady na přírodu už bohužel někdy něco extra speciál je... ku škodě některým druhům, které to nevydrží a vyhynou.
Niusereset (diskuse) 22. 3. 2013, 12:10 (UTC)
No lidská dominance je IMHO důvod jednoho z masivnějších vymírání (omezení druhové diverzity) na Zemi. I když to chce podložit zdrojem. Nějaká studie před časem proběhla novinami. Nemyslím si ale, že je to něco nepřirozeného, kromě toho že si svou zodpovědnost uvědomujeme. Biosféře je jedno jestli její rozmanitost omezí úspěšný invazivní druh nebo asteroid. --Jenda H. (diskuse) 21. 8. 2013, 20:06 (UTC)

Druhý a třetí odstavec úvodu navrhuji smazat nebo zcela přepsat, je to taková slovní vata bez zdrojů (domněnky a tvrzení natolik mlhavá, že se ani zdrojovat nedají). --Jvs 19. 8. 2013, 10:40 (UTC)

Spíš než vymazat asi zestručnit a udělat z nich odstavec jeden. Jaksi ale nevim jak to udělat, takže dobrovolníci hlaste se :-D --Niusereset (diskuse) 21. 8. 2013, 18:15 (UTC)