Diskuse:Antarktida

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Počet kontinentů[editovat zdroj]

Mám jen jednu výtku k druhé větě. Kontinentů je 6 a ne 7 - tzn., že Amerika se nedělí, ale je brána jako jeden kontinent. Je jich 7 když se počíta Sev. a Jih. Amerika zvlášť...!!!!!!

Amerika bývá členěna dvěma způsoby - 1.) na Severní a Latinskou Ameriku; 2.) na Severní, Jižní a Střední Ameriku. Často navíc bývá zvlášť vyčleňována Karibská oblast.--Freibo (diskuse) 15. 5. 2012, 19:20 (UTC)

Lisabonská smlouva a Antarktida[editovat zdroj]

Příloha II (ke Smlouvě o fungování Evropské unie). Zámořské země a území, na něž se vztahuje část čtvrtá Smlouvy o fungování Evropské unie(Přidružení zámořských území): ..., Francouzská jižní a antarktická území, ..., Britské území v Antarktidě, ... (Lisabonská smlouva: konsolidovaný text ..., str. 271)

Zdroje:

Lisabonská smlouva: konsolidovaný text Smlouvy o Evropské unii a Smlouvy o fungování Evropské unie ve znění Lisabonské smlouvy (český fulltext): http://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/lisabonsk__smlouva.pdf

Lisabonská smlouva (český fulltext) http://bookshop.europa.eu/eubookshop/download.action?fileName=FXAC07306CSC_002.pdf&eubphfUid=534822&catalogNbr=FX-AC-07-306-CS-C

Lisabonská smlouva http://europa.eu/lisbon_treaty/index_cs.htm