Diskuse:Škoda lásky

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Oprava jména: Kolega Jaromíra Vejvody a inspirátor Modřanské polky se jmenoval Ferdinand Benáčan. Je po něm pojmenována ulice v Modřanech. Byl též zakladatelem a ředitelem modřanské hudební školy (LŠU, nyní ZUŠ). Spolupracoval na kompoziciích a aranžmá Vejvodových skladeb. Oba bydleli v Modřanech ve vilkách nedaleko od sebe. Reference: Vlasta Tomečková, dcera F. B,, Milada Vernerová, farní charita v Modřanech.(Poznámku napsal Josef Vrána, býv. žák F. Benáčana) Vrána (diskuse) 21. 1. 2018, 16:40 (CET)

@Vrána: Opravu jsem provedl. Ale nic Vám nebrání takovou upravu provést sám přímo. Wikipedie je otevřená encyklopedie a nejedná-li se o nesmysly - i to se stává - jsou doplnění vítána. --Svenkaj (diskuse) 21. 1. 2018, 18:18 (CET)

Copyvio textu?[editovat zdroj]

Díval jsem se ze zvědavosti na polskou wikistránku [1] - a kupodivu tam mají celý český text, který na českých stránkách z autorskoprávních důvodů být nesmí. Nevíte, zda je v tomto polský autorský zákon opravdu tak benevolentní? Jiří Erben (diskuse) 22. 1. 2018, 09:27 (CET)