Courage the Cowardly Dog

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Courage the Cowardly Dog
Courage the Cowardly Dog logo.png
Původní název Courage the Cowardly Dog
Žánr komedie
Hrají Jim Cummings
Fran Brill
Arnold Stang
Linda Lavinová
John R. Dilworth
… více na Wikidatech
Země původu Spojené státy americké
Počet řad 4
Počet dílů 52
Premiérové vysílání
TV stanice Cartoon Network
Courage the Cowardly Dog na ČSFD IMDb

Courage the Cowardly Dog je americký animovaný televizní seriál vysílaný v letech 1999–2002 na stanici Cartoon Network, ve kterém vystupuje Courage, malý fuchsiový pes, který se skoro všeho bojí.

Courage má paničku Muriel a pána Eustace, ale ten ho moc rád nemá, Muriel ho má ráda. Tento pořad se začal vysílat v roce 1995, ale jako jedna epizoda se jménem „The Chicken from Outer space“. Potom se začal vysílat v roce 1999 jako první sezóna, v roce 2000 byla druhá a pak třetí a čtvrtá. Přestal se vysílat v roce 2003, kdy zemřel pán, který daboval Eustace. V kresleném seriále se objevuje spoustu nadpřirozených bytostí jako třeba Mluvící kočka „Katz“, která chce zabít Courage nebo třeba mluvící prasata, která údajně měla sníst nějaké lidi.

Od první epizody z roku 1999 se toho hodně změnilo i na farmě, ve které žijí Muriel, Eustace a Courage. Obývací pokoj se přeměnil od páté epizody 1. sezóny. Ale i mluva Courage. V první sérii mluvil plynule anglicky ale jak šel čas tak ve čtvrté (poslední) sezóně naprosto žvatlal.