Courage the Cowardly Dog

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Courage the Cowardly Dog
Courage the Cowardly Dog logo.svg
Původní název Courage the Cowardly Dog
Žánr televizní komedie
Scénář Bill Marsilii
Režie John R. Dilworth
Země původu USAUSA USA
Jazyk angličtina
Počet řad 4
Počet dílů 52
Obvyklá délka 22 min
Produkce a televizní štáb
Distributor Cartoon Network Studios
Premiérové vysílání
TV stanice Cartoon Network
Vysíláno 12. listopadu 1999
Courage the Cowardly Dog na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Courage the Cowardly Dog je americký animovaný televizní seriál vysílaný v letech 1999–2002 na stanici Cartoon Network, ve kterém vystupuje Courage, malý fuchsiový pes, který se skoro všeho bojí.

Courage má paničku Muriel a pána Eustace, ale ten ho moc rád nemá, Muriel ho má ráda. Tento pořad se začal vysílat v roce 1995, ale jako jedna epizoda se jménem „The Chicken from Outer space“. Potom se začal vysílat v roce 1999 jako první sezóna, v roce 2000 byla druhá a pak třetí a čtvrtá. Přestal se vysílat v roce 2003, kdy zemřel pán, který daboval Eustace. V kresleném seriále se objevuje spoustu nadpřirozených bytostí jako třeba Mluvící kočka „Katz“, která chce zabít Courage nebo třeba mluvící prasata, která údajně měla sníst nějaké lidi.

Od první epizody z roku 1999 se toho hodně změnilo i na farmě, ve které žijí Muriel, Eustace a Courage. Obývací pokoj se přeměnil od páté epizody 1. sezóny. Ale i mluva Courage. V první sérii mluvil plynule anglicky ale jak šel čas tak ve čtvrté (poslední) sezóně naprosto žvatlal.