Přeskočit na obsah

Coldrex

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Coldrex je označení pro řadu farmaceutických přípravků firmy GlaxoSmithKline. Obsahuje paracetamol, kofein, fenylefrin, monohydrát terpinu a vitamín C.[1]

Přípravky Coldrex slouží k odstranění příznaků chřipky a nachlazení, jako například akutního zánětu horních cest dýchacích, horečky, bolesti hlavy, bolesti v krku, bolesti kloubů a svalů.[zdroj?] Někdy je ovšem kritizován pro svou vysokou cenu ve srovnání s jinými podobnými přípravky a pro své účinky na uvolnění nosu, což však u nemocných s chřipkou obvykle není potřeba (zatímco na silné bolesti hlavy doprovázející chřipku naopak stačit nemusí).[2]

Formy Coldrex[editovat | editovat zdroj]

  • Coldrex horký nápoj – prášek pro přípravu perorálního roztoku s obsahem paracetamolu a dalších látek různé chuti a vůně. Je dostupný ve třech variantách – Coldrex horký nápoj / Junior / Maxgrip – lišící se předně v množství hlavní účinné látky paracetamolu.
  • Coldrex proti bolení v krku – okrouhlé pastilky různé chuti a vůně. Účinné zejména k odstranění bolestí v krku při faryngitidě (zánětu hltanu).
  • Coldrex tablety – podlouhlé tablety s obsahem paracetamolu a dalších látek proti příznakům chřipky a nachlazení
  • Coldrex broncho – sirup k úlevě od kašle (průduškový kašel) a k usnadnění odkašlávání při akutním zánětu průdušek se zahleněním, při chřipce a nachlazení.
  • Coldrex noční léčba – sirup mentolové příchutě a vůně ke zmírnění projevů nachlazení, chřipky a tlumící dráždivý suchý kašel. Užívá se před spaním.

Přípravky Coldrex jsou léky k vnitřnímu užití. Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Coldrex Tablety [online]. Farmaceutika.info. Dostupné online. 
  2. Nekupujte drahé léky. Proč coldrex neléčí chřipku? [online]. iDNES, 2008 [cit. 2014-11-23]. Dostupné online.