Clint Curtis

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Clint Curtis
Clint Curtis 2007.jpg
Narození 1958 (61–62 let)
Spojené státy americké
Alma mater Barry University
Politická strana Demokratická strana
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Clinton Eugene „Clint“ Curtis (* 1958) je americký programátor[1], žijící v Tallahassee ve státě Florida, který do února 2001 pracoval pro Yang Enterprises (YEI). Je známý především pro svá obvinění proti této firmě a též proti republikánském kongresmanovi Tomu Feeneymu. Nejvážnější z nich, které vypovídal pod přísahou a detektorem lži, zahrnuje jeho účast na počítačovém programu, který by zfalšoval volební výsledky v roce 2000.

V září 2004, krátce před prezidentskými volbami, Curtis shrnul svá obvinění a kritiku k administrativě George W. Bushe, Yang Enterprises a Tomu Feeneymu v knize, kterou vydal na vlastní náklady – Just a fly on the wall (Jen moucha na zdi).

Obvinění z volebního podvodu[editovat | editovat zdroj]

Na kongresovém slyšení v městě Columbus státu Ohio dne 13. prosince, Curtis pod přísahou uvedl, že na pokyn republikána Toma Feeneho byl v září 2000 požádán, aby napsal program pro volební stroje s dotykovou obrazovkou, který by dokázal změnit volební výsledky, aniž by se toto dalo zjistit. Tato technologie, jak Curtis vysvětlil, může být též použita v jakémkoli tabulačním stroji nebo skeneru. Curtis původně předpokládal, že tyto snahy byly namířeny na zjištění podvodu Demokratické strany Spojených států, ale později se dověděl, že z toho měli těžit republikáni.

Tom Feeney odpověděl v lednu 2005 v článku St. Petersburg Times, kde popřel, že by se s Curtisem vůbec kdy setkal, nikdy s nikým nediskutoval na téma volebního podvodu a že rozhodnutí použít volební stroje s dotykovými obrazovkami padlo v listopadu 2000.

3. dubna 2005 Curtis svá obvinění zopakoval pod detektorem lži. Testem prošel.

V roce 2006 Curtis kandidoval do kongresu Spojených států ve 24. floridském obvodu právě proti Tomu Feeneymu, ale těsně prohrál.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Clint Curtis na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]