Clint Curtis

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Clint Curtis
Clint Curtis 2007.jpg
Narození 1958 (59–60 let)
Spojené státy americké
Alma mater Barry University
Politická strana Demokratická strana
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Clinton Eugene „Clint“ Curtis (* 1958) je americký programátor[1], žijící v Tallahassee ve státě Florida, který do února 2001 pracoval pro Yang Enterprises (YEI). Je známý především pro svá obvinění proti této firmě a též proti republikánském kongresmanovi Tomu Feeneymu. Nejvážnější z nich, které vypovídal pod přísahou a detektorem lži, zahrnuje jeho účast na počítačovém programu, který by zfalšoval volební výsledky v roce 2000.

V září 2004, krátce před prezidentskými volbami, Curtis shrnul svá obvinění a kritiku k administrativě George W. Bushe, Yang Enterprises a Tomu Feeneymu v knize, kterou vydal na vlastní náklady – Just a fly on the wall (Jen moucha na zdi).

Obvinění z volebního podvodu[editovat | editovat zdroj]

Na kongresovém slyšení v městě Columbus státu Ohio dne 13. prosince, Curtis pod přísahou uvedl, že na pokyn republikána Toma Feeneho byl v září 2000 požádán, aby napsal program pro volební stroje s dotykovou obrazovkou, který by dokázal změnit volební výsledky, aniž by se toto dalo zjistit. Tato technologie, jak Curtis vysvětlil, může být též použita v jakémkoli tabulačním stroji nebo skeneru. Curtis původně předpokládal, že tyto snahy byly namířeny na zjištění podvodu Demokratické strany Spojených států, ale později se dověděl, že z toho měli těžit republikáni.

Tom Feeney odpověděl v lednu 2005 v článku St. Petersburg Times, kde popřel, že by se s Curtisem vůbec kdy setkal, nikdy s nikým nediskutoval na téma volebního podvodu a že rozhodnutí použít volební stroje s dotykovými obrazovkami padlo v listopadu 2000.

3. dubna 2005 Curtis svá obvinění zopakoval pod detektorem lži. Testem prošel.

V roce 2006 Curtis kandidoval do kongresu Spojených států ve 24. floridském obvodu právě proti Tomu Feeneymu, ale těsně prohrál.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Clint Curtis na anglické Wikipedii.

  1. http://www.examiner.com/a-334491~Florida_candidates_for_U_S__House_seats_at_a_glance.html

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]