Centrál

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Centrál
Výšková budova Centrálu (duben 2012)
Výšková budova Centrálu (duben 2012)
Poloha
Adresa Bratislava, SlovenskoSlovensko Slovensko
Souřadnice
Další informace
Web Oficiální web
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Centrál je polyfunkční budova v Bratislavě postavená mezi zdejšími ulicemi Trnavské mýto, Miletičova a Jelačičova. V těchto místech stávaly Lázně Centrál. Objekt výškové budovy se podle návrhu Ivana Kubíka budoval mezi roky 2009 a 2012. Developerem projektu je společnost Immocap Group. Celý komplex obsahuje dvacetipodlažní kancelářskou budovu s výškou 83,5 m, dále čtrnáctipodlažního hotelu a objektu s nákupní galerií či pětadvacetimetrovým plaveckým bazénem. V původním projektu se navíc ještě uvažovalo i s byty.

V nákupním centru se nachází asi 150 obchodů nabízejících například oděvy, obuv, sportovními potřeby, elektro či šperky. V podzemí této budovy jsou situována tři podlaží parkovišť, z nichž vrchní dvě slouží pro návštěvníky nákupního centra a nejspodnější podlaží je určeno k parkování automobilů zaměstnanců společnosti Orange a návštěvníků Hotelu Lindtner, jenž byl otevřen v březnu 2013. První podlaží nákupního centra zabírá na rozloze 2600 m² prodejna potravin.

V nejvyšším poschodí jsou umístěny restaurace a rychlé občerstvení. K dispozici je též zelená střecha, kterou je možné za příhodného počasí využívat k oddechu a posezení na instalovaných lavičkách. Na střeše je také umístěn i dětský koutek.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Centrál (polyfunkčná budova) na slovenské Wikipedii.