burningboy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
burningboy
burningboy (foto Tomáš Valnoha)
burningboy (foto Tomáš Valnoha)
Základní informace
Rodné jméno Jan Gerych
Narození 17. února 1983 (36 let)
Brno, Československo
Povolání hudebník, kurátor
Aktivní roky 2005 - současnost
Web http://www.burningboy.cz/
Některá data mohou pocházet z datové položky.

burningboy (* 17. února 1983 Brno), vlastním jménem Jan Gerych, je brněnský hudebník, moderátor, producent, příležitostný kurátor a bohém.

Život a dílo[editovat | editovat zdroj]

Vystudoval obory Obecná teorie a dějiny umění a kultury a Anglický jazyk a literaturu na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, následně působil na Fakultě výtvarných umění VUT rovněž v Brně a již během studií se začal věnovat hudbě. Je ženatý a má dvě dcery.

Od roku 2009 působí ve studentském Radiu R, kde vede vlastní pořad burningDOWNtheHOUSE[1], kam zve výrazné osobnosti nejen z výtvarného prostředí. V minulosti zde zastával několik vedoucích funkcí, včetně vedoucího marketingu a vedoucího off-air. V průvodci TO JE BRNO II[2] publikoval kapitolu Brno hudební.

Jeho tvorba reflektuje různé experimentální a progresivní hudební postupy. Žánrově osciluje kolem punku, elektroniky a post modern punku. Digitální doba mu umožňuje tvořit hudbu bez kapely, producentů i nahrávacího studia, a dát tak vzniknout osobní autentické výpovědi. Na pódiu naopak technologie mizí a do popředí vystupuje burningboy – performer, který svádí obecenstvo intimní zpovědí. Vystopoval také na festivalu Bezuliční busking, výtvarné akci Kateřiny Šedé.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Studiová alba[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. https://www.facebook.com/burningdownthehousenaRadiuR/
  2. https://ticbrno.cz/tisk/autenticky-pruvodce-to-je-brno-ii-2019

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]