Brother

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Brother
Logo
Logo
Brother Main Office 20140517.JPG
Základní údaje
Právní forma kabušiki gaiša
Datum založení 1908
Adresa sídla Nagoja, Japonsko
Souřadnice sídla
Charakteristika firmy
Produkty počítačová tiskárna, scanner, desktop, Fax a šicí stroj
Dceřiné společnosti Brother Sales
Xing
Nissei Corporation
Identifikátory
Oficiální web www.brother.cz
ISIN JP3830000000
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Společnost Brother je celosvětovým dodavatelem a výrobcem elektronických zařízení převážně tiskáren, ale i šicích strojů a karaoke. Společnost Brother nabízí produkty a služby zákazníkům po celém světě - 17 výrobních závodů (včetně čtyř závodů Brother Industries, Ltd.) přes 50 prodejních míst v 44 zemích světa (podle údajů z dubna 2013.). V současnosti produktová řada zahrnuje především průmyslové přístroje a zařízení Brother pro informační a komunikační technologii - tiskárny, multifunkční zařízení, faxy, tiskárny štítků a skenery, včetně originálního spotřebního materiálu a příslušenství Brother.

V České republice působí společnost Brother od roku 1991 a je členem Brother Group Global. Brother Česká republika v současné době provozuje prodej, distribuci, marketing a technickou podporu v centrále v Brně.

Historie

Vznik společnosti se datuje k roku 1908 v Nagoji v Japonsku, kdy Yasui Sewing Machine Co. začal podnikat s opravami a výrobou dílů pro šicí stroje. V této době byly téměř všechny šicí stroje vyráběny v zahraničí. V roce 1928 bratři Yasui, založili Nippon Sewing Machine Manufacturing Co. (později přejmenována na Brother Industries, Ltd.), vyvinuli a vyrobili šicí stroj s řetízkovým stehem pro výrobu slaměných klobouků ve snaze vyrábět domácí šicí stroje v Japonsku. Tento šicí stroj se stal populární pro svou vynikající trvanlivost v porovnání se šicími stroji vyrobenými v Německu. Značka byla nazvána Brother, jelikož bratři přijali výzvu vyrábět šicí stroje společně.