Brad Stuart

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Brad Stuart

Brad Stuart (* 6. listopadu 1979) je kanadský hokejový obránce hrající v týmu NHL San Jose Sharks, kam byl v červnu 2012 vyměněn z Detroitu Red Wings. Dříve hrál za Los Angeles Kings, Calgary Flames nebo Boston Bruins. Dává přednost fyzickému pojetí hry. Draftován byl v roce 1998 v 1. kole týmem San Jose Sharks.

Kariéra v NHL[editovat | editovat zdroj]

Do NHL se prosadil v roce 1999 a hned ve své 1. sezóně za San Jose nasbíral 36 bodů. V roce 2005 se stal součástí velkého trejdu a byl společně s dalšími hráči poslán do Bostonu Bruins za Joea Thorntona. Tam vydržel do roku 2007, pak byl vyměněn do Calgary Flames, kde jen dohrál sezónu a jako volný hráč se upsal Los Angeles Kings. Odtud byl v roce 2008 vyměněn do Detrotu Red Wings, kde hned vyhrál svůj první Stanley Cup. V Detroitu zůstal až do června 2012, kdy si vyžádal výměnu zpět do San Jose. Stuart byl po sportovní stránce v Detroitu spokojen, ale jeho rodina bydlí v Los Angeles a on od ní byl čtyři roky odloučen. Detroit mu jeho přání splnil a do San Jose ho vyměnil.

Reprezentační kariéra[editovat | editovat zdroj]

Stuart žádné velké reprezentační úspěchy nemá a to hlavně kvůli tomu, že téměř vždy hrál Play off NHL. Za Kanadu si zahrál na dvou mistrovstvích světa a v 16 zápasech zaznamenal 5 bodů.