Bonaventura Nitsche

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bonaventura Nitsche OFM
kněz
Zasvěcený život
Institut františkáni
Francescocoa.png
Vykonávané úřady a funkce
Zastávané úřady
Osobní údaje
Datum úmrtí 14. prosinec 1740
Místo úmrtí Olomouc
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Bonaventura Nitsche (?-1740) byl františkán žijící a působící v českých zemích a české františkánské provincii sv. Václava. V letech 1726 až 1727 byl ustanoven vikářem konventu v Moravské Třebové.[1] Následně působil opakovaně jako představený (kvardián) blíže neznámého kláštera či klášterů.[2] Mezi zájmy bratra Bonaventury patřily dějiny řádu, do něhož vstoupil. Dokládá to jím psaný rukopis Annales almae provinciae Bohemiae... Ordinis Minorum s. Francisci z roku 1731, v němž zachytil události z let 1224 až 1480.[3] Františkán Bonaventura Nitsche zemřel 14. prosince 1740 v Olomouci.[4]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. HLAWATSCH, Albin OFM [et alii]. Chronik des Klosters zum hl. Joseph in Mährisch Trübau Ab anno 1678. 1910[-1940], část „Series Capitulorum Provincialium et intermediorum ac Ministrorum Provinciae Bohemiae et Officialium huius Conventus“. Elektronický přepis textu v Muzeu Moravská Třebová.
  2. „Často kvardián“ uvádí u jeho jména nekrologium české františkánské provincie.
  3. Knihovna františkánů u P. Marie Sněžné v Praze, signatura O e 24. Viz SVOBODOVÁ, Milada. Interní inventář rukopisů františkánů v Praze.
  4. Nekrologium české františkánské provincie.