Bohemia Rhapsody

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Možná hledáte: Bohemian Rhapsody.

Motorová vyhlídková loď Bohemia Rhapsody byla roku 2015 vyrobena pro Pražskou paroplavební společnost a.s. a společnost Prague Boats s.r.o. v německé lodenici v Derbenu. Jedná se o jednu z nejmodernějších lodív Praze na Vltavě. Pluje okružní vyhlídkové plavby, ale je využívána také pro různé společenské a firemní akce, na něž je pronajímána.

Bohemia Rhapsody

Historie[editovat | editovat zdroj]

Loď Bohemia Rhapsody navazuje na úspěšný projekt lodi Grand Bohemia, která v Praze pluje od roku 2014 a jejíž koncept byl využit i pro stavbu lodi Bohemia Rhapsody. Zakázka na stavbu lodi Bohemia Rhapsody byla zadána společností Prague Boats s.r.o. a Pražskou paroplavební společností a.s. německé loděnici Bolle v Derbenu. Přáním zadavatele byla loď vyhovující provozu na vyhlídkových plavbách v Praze, která bude navíc ekologická a nehlučná. Design lodi navrhl Marcel Bolle a úpravy interiéru provedla architektka Vera Hampl. Stavba lodi trvala od 1.10.2014 do dokončení 30.4.2015 přesně 212 dní. V dubnu 2015 loď poprvé vyplula na vodu. Cesta po Labi dlouhá 538 km z německého Derbenu do Prahy trvala pod vedením 3 kapitánů 4 dny.[1] Bohemia Rhapsody byla Praze slavnostně představena v ekologickém přístavišti na Kampě 7. května 2015 a v pátek 15. května 2015 byla slavnostně pokřtěna kardinálem Dominikem Dukou, arcibiskupem pražským a primasem českým. Kardinál Duka požehnal loď Bohemia Rhapsod [online]. Praha: Prague Boats, rev. 2015 [cit. 2015-11-10]. Dostupné online.  Loď rozšířila flotilu právě při příležitosti výročí 150 let od založení Pražské paroplavební společnosti.[2]

Technický popis[editovat | editovat zdroj]

Loď Bohemia Rhapsody je jednopalubová loď, tzv. aquacabrio, s vyvýšenou panoramatickou kormidelnou, která je zastřešena posuvnou prosklenou střechou. Tuto střechu je možná kdykoli podle potřeby během chvíle odsunout a vytvořit vyhlídkovou slunnou palubu, nebo ji naopak zatáhnout a vytvořit tak krytý lodní salon. Navíc výkonná klimatizace zajišťuje perfektní viditelnost i během deštivého počasí. Celoroční provoz lodi je možný právě díky klimatizaci, ale i solárnímu temperování a větrání. Paluba lodi je izolovaná od hluku a vibrací motoru. Technické parametry motoru splňují nejpřísnější evropské normy. Chod motoru je tichý a s mimořádně nízkými emisními hodnotami. Síla motoru Sisudiesel představuje 226 koní, díky čemuž loď může plout rychlostí až 20 km/hod. Je tak jednou z nejrychlejších lodí svého druhu v Praze na Vltavě. Kapacita lodi je 220 osob. Na délku plavidlo měří 44,97 m, na šířku 7,54 m a má výtlak 123 tun.[3]

Využití[editovat | editovat zdroj]

Loď kotví celoročně na Dvořákově nábřeží na nástupišti č. 6. Odtud vyplouvá na pravidelné vyhlídkové plavby Prahou, ale také na plavby spojené s pronájmem lodi pro různé soukromé či firemní akce, konference a setkání. Součástí plaveb je kompletní gastronomický servis, který je zajišťován formou cateringu.

Na lodi je během plavby dostupný výklad o pražských památkách v 8 světových jazycích.

Literatura[editovat | editovat zdroj]

  • František Vichta, Historie pražské paroplavby, Praha 2007

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Video plavba lodě Bohemia Rhapsody z Derbenu do Prahy [online]. Prague Boats, rev. 2015 [cit. 2015-11-10]. [- http://www.prague-boats.cz/cs/video-plavba-lode-bohemia-rhapsody-z-derbenu-do-prahy Dostupné online]. 
  2. VICHTA, František. Historie pražské paroplavby. Praha: [s.n.], 2007. 
  3. Loď Bohemia Rhapsody [online]. Prague Boats, rev. 2015 [cit. 2015-11-10]. Dostupné online.