Black Point

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Black Point
Vznik1. ledna 1990
Země původuČesko
SídloPraha
Webwww.blackpointmusic.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Black Point Music je české hudební vydavatelství, které se orientuje na českou alternativní scénu. Bylo založeno dne 1. ledna 1990. Vydavatelství od samých počátků vlastní a vede Oldřich Šíma.

Produkce nakladatelství má dva hlavní proudy: archiv a současnost. Archivní nahrávky reprezentují např. 3 nevydané pořady dvojice Jan Vodňanský & Petr Skoumal z doby normalizace, dále nahrávky Jaroslava Hutky, slavných kapel Extempore, Psí vojáci, Zikkurat, Manželé, Dvouletá fáma, Kilhets, Ženy a dalších. A především téměř kompletní dílo Mikoláše Chadimy od počátků ve skupině Elektrobus (70. léta) přes Extempore a MCH Band v 80. a 90. letech až k jeho sólovým projektům po roce 2000. Nearchivní část katalogu vydavatelství Black Point music představují umělci, které BPm vydal či vydává. Jsou to např. nahrávky těchto interpretů: Petr Nikl, Tatabojs, Mikoláš Chadima & MCH Band, Moberg ensemble, Našrot, Kacu!, Petr Kofroň, První hoře, Ta Jana z Velké Ohrady, Michaelś Uncle, Petr Váša, Psí vojáci, Pod Černý vrch, Gothart,Sylvie Krobová, Nahoru po schodišti dolů band, Nšo-či, Echt!, Činna, Tleskač, Traband aj.

Kromě domácí scény se Black Point music se zároveň zabývá dovozem a prodejem divné hudby ze světa ve své pražské prodejně a na firemním e-shopu. Nabízí hudbu psychedelickou, alternativní, soudobou i vážnou, jazz i elektroniku. V polovině 90. let BPm otevřel svou první prodejnu ve Vacínově ulici v Libni, kterou o 10 let později opustil a přesídlil do Zlatnické ulice poblíž centra Prahy. Zároveň se začal ve větší míře věnovat prodeji gramofonových desek a gramofonů.

Na začátku června 2010 se kamenná prodejna Black Point music přestěhovala na novou adresu Truhlářská 12 (opět v centru Prahy). O něco větší prostor umožnil rozšíření nabídky knih.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]