Bitva o Bradavice

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Bitva o Bradavice
konflikt: Válka proti Voldemortovi
Trvání2. května 1998
MístoBradavice
Výsledekprohra Voldemorta a Smrtijedů
Strany
kouzelnické společenství Smrtijedi a ostatní přívrženci
Velitelé
Minerva McGonagallová, Remus Lupin, Kingsley Pastorek, Krátura, Ronan, Harry Potter Lord Voldemort
Síla
asi 200 kouzelníků, 1 obr, přes 100 domácích skřítků, neznámý počet kentaurů, testrálů a dalších kouzelných bytostí z lesa, neznámý počet očarovaných bradavických soch a brnění, neznámý počet duchů neznámý počet Smrtijedů, lapkové, několik obrů, neznámý počet mozkomorů, rozsáhlý rod akromantulí, neznámý počet vlkodlaků
Ztráty
asi 50 kouzelníků, neznámé ztráty kouzelných tvorů velká část Smrtijedů zabita, zbytek zajat, mozkomoři uvedeni pod kontrolu kouzelného společenství

Některá data mohou pocházet z datové položky.

Tento článek pojednává o fiktivní kouzelnické bitvě z románu o Harry Potterovi.

Harry Potter zjistí, že další z viteálů, které hledá je v Bradavicích (ty jsou v rukou nepřítele) a spolu s Ronem a Hermionou se je tam potají vydají je hledat. Přemístí se do Prasinek a Smrtijedi odhalí jejich příchod, uvěří však tvrzení Aberfotha Brumbála, že se jednalo o planý poplach a zruší pohotovost. S Aberfothovou pomocí se trio dostává do Bradavic, kde je rozšířena falešná zpráva, že se chystá bitva. Harry je však odhalen a nahlášen Voldemortovi. Voldemort proto přichází s celou svou armádou Smrtijedů a obrů k Bradavicím. Mezitím jsou tajnou chodbou evakuováni mladší studenti a do Bradavic přichází kouzelníci, jež chtějí bojovat proti Voldemortovi. Bradavice se dostávají zpět do rukou kouzelnického společenství a bojové síly jsou rozděleny na pozemní jednotku a na jednotky ve věžích. Profesorka McGonagallová očarovává bradavické sochy a brnění, aby bojovaly za jejich věc a splnili tak svoji povinnost vůči Bradavicím.

1. fáze bitvy – Bradavice v obležení[editovat | editovat zdroj]

Voldemort útočí na Bradavice a všichni v nich se je snaží bránit, aby poskytli Harrymu čas hledat viteál. Ten jej nakonec po dlouhém hledání nalezne a spolu s dalším zničí. Voldemort vyhlašuje hodinu bojového klidu a vyzývá Bradavice, aby mu vydali Harryho Pottera a budou ušetřeny. Bradavice odmítají.

Harry se stává svědkem zavraždění Severuse Snapea Voldemortem a prohlédne si Snapeovy vzpomínky, přičemž odhalí celou pravdu a získá návod jak porazit Voldemorta.

Hodina klidu se chýlí ke konci a Voldemort vyzývá Harryho ať se mu vydá. Harry už ale ze Snapeových vzpomínek ví, že přesně to musí udělat a vydává se za Voldemortem do lesa. Ten na něj sešle smrtící kouzlo, ale to Harryho nezabije, pouze zničí viteál uchovaný v něm, avšak Voldemort si myslí, že je Harry mrtvý.

2. fáze bitvy – přímé souboje[editovat | editovat zdroj]

Ve znamení vítězství nese Voldemort Harryho tělo před Bradavice a vyzývá je, aby se vzdali, když jejich hrdina zemřel. Bradavice odmítnou a v tom se objeví kentauři a spustí salvu šípů mezi Smrtijedy. Přichází také mnoho dalších posil – jak lidé (především obyvatelé Prasinek), tak testrálové a další zvířata ze Zapovězeného lesa.

Bitva se přesunuje do interiérů hradu; venku je to mezi dovádějícími obry a všude létajícími kentauřími šípy nebezpečné. Kouzelnické společenství nad zbývajícími Smrtijedy vítězí až zůstane bojovat jen sám Voldemort; všichni ostatní jsou mrtví, nebo nejsou bojeschopni.

Harry odhaluje, že žije a před zraky přeživších vede krátký rozhovor s Voldemortem o tom, jaká je skutečná pravda, a že Brumbál měl nad ním vždy navrch. Voldemort sešle na Harryho smrtící kletbu, ale ten jí čelí a následně bitvu vyhraje z důvodu, že Voldemortem používaná hůlka patří Harrymu. Voldemort umírá.

Touto bitvou je zakončena celá válka proti Voldemortovi a Smrtijedům.

Známé oběti z řad obránců Bradavic[editovat | editovat zdroj]