Benny Hill

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Benny Hill
Narození 21. ledna 1924
Southampton
Úmrtí 20. dubna 1992 (ve věku 68 let)
Teddington
Příčina úmrtí Koronární trombóza
Alma mater Bournemouth School
Povolání herec a komik
Web www.bennyhill.org
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Benny Hill (21. ledna 1924, Southampton, Anglie20. dubna 1992, Teddington, Anglie), vlastním jménem Alfred Hafthorn Hill, byl anglický komik a herec.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodil se jako Alfred Hafthorn Hill dne 21. ledna 1924 v Southamptonu. Od dětství jej přitahovalo divadlo, navíc jeho otec i strýc pracovali u cirkusu. Po vojenské službě odjel do Londýna, kde si vytvořil pseudonym Benny Hill. Jméno Benny převzal od svého oblíbeného baviče Jacka Bennyho. V šestnácti letech skončil na škole a poté vystřídal řadu povolání. Pracoval např. jako mlékař nebo řidič, později také jako asistent divadelního režiséra a pracoval i v rádiu.

V polovině 50. let nastoupil do televize BBC, kde si rychle všimli jeho komediální talentu. V roce 1957 obdržel cenu BBC - nová tvář roku. Jelikož chtěl být komikem, začal dělat komediální scénky. Jeho vzorem byl Charlie Chaplin. Objevil se v několika filmech, ale slávu mu přinesla až série The Benny Hill Show, vysílaná od roku 1969. S touto show uspěl nejen ve Velké Británii, ale také jako první anglický komik i v Americe. Na počátku 80. let se seriál stal terčem kritiky, která jej odsuzovala jako vulgární s dvojsmyslnými narážkami. Hill pak začal do scének obsazovat děti ze štábu. V roce 1989 se však BBC rozhodla pořad zrušit a to přes neklesající sledovanost. Hill se následně stáhl do ústraní a odešel do penze.

Přesto dál pokračoval v natáčení scének, tentokrát pro americkou televizi. Kvůli srdečním problémům však musel být několikrát hospitalizován v nemocnici. Zemřel 20. dubna 1992 na infarkt ve svém domě v Teddingtonu.

Tvorba[editovat | editovat zdroj]

Filmy[editovat | editovat zdroj]

Seriály[editovat | editovat zdroj]

Televizní pořady[editovat | editovat zdroj]

Režie[editovat | editovat zdroj]

Dokumenty[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]