Benetton (rodina)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Luciano Benetton, 2015

Rodina Benettonů je italská rodina, která dala jméno a založila v roce 1965 mezinárodně známou italskou oděvní firmu United Colors of Benetton. Tři bratři a jedna sestra se narodili v Trevisu v Itálii. Jejich otec vlastnil obchod s jízdními koly. Firma Benetton byla také největším sponzorem členů týmu Formule 1 Benetton Formula a basketballového a ragbyového týmu Benetton Treviso.

Členové[editovat | editovat zdroj]

Zakladatelé United Colors of Benetton[editovat | editovat zdroj]

  • Luciano Benetton [lučiáno beneton] se narodil 13. května 1935 a jako nejstarší ze čtyř sourozenců se stal ředitelem společnosti. V letech 1992 - 1994 působil jako senátor Itálie za stranu Partito Repubblicano Italiano. Má čtyři děti - dcera Maria Teresa Maestri (*15. června 1962), syn Alessandro (*2. března 1964), dcera Rosella (*23. červa 1965) a syn Rocco (29. září 1969).
  • Guiliana Benetton [džuliána beneton] je narozená 8. července 1938. Je členkou Benetton Group a stará se o návrhy a vybírání vhodných látek. Je vdaná, má čtyři děti - Paolu, Francu, Danielu a Carla.
  • Gilberto Benetton [džilberto beneton], narozen 19. června 1941 dohlíží na všechny finanční a realitní záležitosti firmy. Je také předsedou Autogrillu. Má dvě dcery - Barbaru a Sabrinu, obě žijí v Treviso.
  • Carlo Benetton [carlo beneton] je nejmladší ze čtyř sourozenců. Narodil se 26. prosince 1943. Ve firmě řídil produkci. Má čtyři děti - Massima, Andreu, Christiana a Leona. Žijí v Treviso.

Mladší generace[editovat | editovat zdroj]

Franca, Alessandro, Sabrina a Christian Benettonovi jsou členové představenstva Benetton Group S.p.A.

  • Alessandro Benetton [alechandro beneton] se narodil 2. března 1964 v Treviso jako nejstarší syn Luciana a jeho ženy Marie Teresy. Vystudoval v Bostonu a na Harvardu a v současné době je to Lucianův nástupce. Se svou ženou, trojnásobnou olympijskou vítězkou v alpském lyžování Deborah Compagnoni, má tři děti - Agnese, Tobiase a Lucy.
  • Rocco Benetton [roko beneton] se narodil 29. září 1969 také jako syn Luciana a Marie. Vystudoval strojní inženýrství v Bostonu. Po studiích se přestěhoval do New Yorku, v roce 1997 do Anglie. V roce 2000 se vrátil do Treviso.