Bellingham High School

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bellingham High School
Bellingham HS 01.JPG
Zřizovatel Stát Washington
Datum založení 1938
Ředitel Jeffery Vaughn
Adresa 2020 Cornwall Ave
Bellingham, WA 98225
Zeměpisné souřadnice
Počet žáků 1228 (2007)
Oficiální web http://bellingham.bellinghamschools.org/
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Bellingham High School je veřejná střední škola v Bellinghamu, v americkém státě Washington, kterou navštěvují především studenti z oblastí škol Whatcom Middle School a Kulshan Middle School.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Škola byla otevřena v únoru 1938 a její stavba stála 912 tisíc amerických dolarů.

Od června 1998 byla na dva roky uzavřena kvůli masivní renovaci, při které byla celá budova rozkopána a některé části dokonce zbořeny. Speciální péče byla věnována západní straně budovy, jejíž fasádu z uměleckého stylu art deco bylo potřeba zachovat.

Od začátku existence školy byl jejím maskotem Red Raider, indiánský náčelník s velkou válečnou čelenkou. V letech před renovací školy byla často zpochybňována politická přesnost maskota. Tradice vyhrávala právě do doby renovace, kterou se školní obvod rozhodl využít ke změně maskota na dravého ptáka.

Ve školním roce 2009-10 poskytovala škola také učební prostor osmákům z Whatcom Middle School, která v listopadu 2009 vyhořela.

Studium[editovat | editovat zdroj]

Škola nabízí rozvrh hodin, který zahrnuje kurzy, které připravují studenty na vysokoškolské studium a také státní program Running Start, který umožňuje studentům získat středoškolský diplom a získat specializované studium na Bellingham Technical College a Whatcom Community College.

Sporty[editovat | editovat zdroj]

Škola soutěží v Severozápadní konferenci Washingtonské asociace meziškolních aktivit, kde se účastní ve třinácti sportech (baseball, basketball, běh terénem, fastpitch softball, americký fotbal, golf, gymnastika, fotbal, plavání, tenis, atletika, volejbal a zápas).

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Bellingham High School na anglické Wikipedii.