Battle at the Binary Stars

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Díl seriálu
Star Trek: Discovery
Battle at the Binary Stars
Číslo řady: 1
Číslo dílu: 2
Premiéra: USA 24. září 2017
Autor námětu: Bryan Fuller
Scénář: Aaron Harberts
Gretchen J. Bergová
Režie: Adam Kane
Hosté: Michelle Yeoh
Mary Chieffová
James Frain
Chris Obi
Kenneth Mitchell
Terry Serpico
Sam Vartholomeos
Rok: 2256
Hvězdné datum: 1207.3
Chronologie dílů
Předchozí The Vulcan Hello
Následující Context Is for Kings

Battle at the Binary Stars je epizoda seriálu Star Trek: Discovery. Jde o druhý díl první řady šestého seriálu ze světa Star Treku, jehož děj přímo navazuje na úvodní epizodu The Vulcan Hello.

Děj[editovat | editovat zdroj]

V krátkém prologu je vidět scéna z minulosti, ve které se Michael Burnhamová poprvé ocitla na palubě USS Shenzhou. Zpátky v přítomnosti vstoupí do prostoru před USS Shenzhou 24 klingonských lodí. To je počet, který má klingonská rada a podle Burnhamové se někdo snaží obnovit klingonskou říši. Kapitánka Philippa Georgiou ignoruje její sdělení a nechá ji zatknout.

Mezi přilétnuvšími klingonskými plavidly probíhá rozhovor, ve kterém se členové rady snaží zjistit, jaké plány má T'Kuvma. Ten se už od mala cítí být Kahlessovým vyvoleným a chce Klingony sjednotit tím, že vyhlásí válku Spojené federaci planet. Jediný Kol odmítne a přísahá mu pomstu. Vzápětí se z warpu vynoří velké množství federačních lodí a Klingoni přestanou rušit komunikaci. Georgiou jim pošle zprávu, ale ta Klingony ještě víc rozzuří a zahájí palbu. V následné bitvě utrpí USS Shenzhou těžké škody včetně protržení trupu, poté přijde o štíty i impulsní pohon. Loď začne být přitahována do pole asteroidů, naštěstí se těsně před nárazem objeví USS Europa a vlečným paprskem ji odvleče do bezpečí. Admirál Brett Anderson poté vyjedná s Klingony zastavení palby, T'Kuvma ovšem se zamaskovanou lodí do Europy narazí a ta exploduje.

Bitva skončí nerozhodně, všechny nepoškozené klingonské a federační lodě odletí pryč. Shenzhou toho není schopna a tak Saru navrhne, aby raketoplán dopravil fotonové torpédo k T'Kuvmově plavidlu a odpálil ho ručně. Proti tomu se postaví Burnhamová, která se mezitím dostala z cely, s konstatováním, že T'Kuvmova násilná smrt by z něj udělala mučedníka. Místo toho navrhne T'Kuvmu zajmout živého, čímž by Federace měla šanci vyjednat s Klingony příměří. A sama se nabídne, že úkol provede.

Když T'Kuvmovo plavidlo začne shromažďovat všechny mrtvé Klingony z okolního prostoru, Saru k jednomu z nich připevní bombu, která následně exploduje a T'Kuvmovu plavidlu tím vyřadí zbraně, štíty i pohon. Georgiou i Burnhamová se transportují na klingonské plavidlo a pokusí se T'Kuvmu zajmout, ten ovšem v osobním souboji kapitánku zabije. Burnhamová neodolá touze po pomstě a T'Kuvmu zastřelí. Saru nedokáže zachytit biosignál Georgiou a tak transportuje pryč pouze Burnhamovou. Neopravitelnou Shenzhou opustí její posádka v záchranných modulech. Burnhamová je obžalována ze zanedbání služby, z napadení důstojníka a ze vzpoury, za což je zbavena hodnosti a odsouzena k odnětí svobody na doživotí.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]