Bílý kruh bezpečí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Parametr "titulek" (nyní s hodnotou "Bílý kruh bezpečí, o.s.") šablony "Infobox - spolek" je zastaralý. Více informací po kliknutí.Bílý kruh bezpečí, o.s.
Založeno 4. 9. 1991
Adresa Praha 5, U Trojice 1042/2
IČO 47607483
Web http://www.bkb.cz

Bílý kruh bezpečí je zapsaný spolek s působností v celé České republice, založený v roce 1991. Poslání BKB sleduje tři cíle: poskytovat přímou pomoc obětem a svědkům trestných činů, podílet se na prevenci kriminality a usilovat o zlepšení práv a postavení poškozených v trestním řízení.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Bílý kruh bezpečí poskytuje prostřednictvím svých 12 pracovišť v ČR komplexní viktimologickou intervenci obětem a svědkům trestných činů. Služba je odborná, bezplatná a diskrétní. Osobní kontakt zajišťuje vždy dvojice poradců, právník a psycholog. Pro Bílý kruh bezpečí pracuje 340 právníků a psychologů na bázi dobrovolnické práce.

Obecné informace[editovat | editovat zdroj]

Služba pro oběti je kombinací odborného poradenství (psychologická podpora a právní informace), základních sociálních služeb (psychoterapie, doprovody k procesním úkonům, příprava na hlavní líčení u soudu, peněžitá pomoc, víkendové psychorekondiční pobyty, fyzioterapie) a fakultativních služeb (výjezdy do nemocnice ke zraněným obětem, do místa bydliště pozůstalých, přeshraniční pomoc).

Poradny Bílého kruhu bezpečí naleznete v Brně, Českých Budějovicích, Jihlavě, Liberci, Olomouci, Ostravě, Pardubicích, Plzni a v Praze. Intervenční centrum BKB sídlí v Ostravě.

Spojení[editovat | editovat zdroj]

  • Linka pomoci obětem kriminality a domácího násilí na tel. č. 116 006 (nonstop a bezplatně)
  • Centrála Bílý kruh bezpečí: +420 257 317 110 nepřetržitě

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]