Bára Divišová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bára Divišová
Narození 30. prosince 1984 (34 let)
Jihlava
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Bára Divišová (* 30. prosince 1984, Jihlava) je česká televizní reportérka a moderátorka, známá díky působení v TV NOVA. V roce 2004 nastoupila na pozici regionální reportérky TV Vysočina v Jihlavě, v témže roce pak využila pracovní nabídky a přestěhovala se do Českých Budějovic, kde působila jako reportérka regionální zpravodajské relace Minuty regionu v TV Gimi a moderátorka v regionálním studiu RTA Jižní Čechy. V roce 2007 odešla do Prahy a začala pracovat v redakci domácího zpravodajství TV NOVA, odkud po roce přešla do redakce publicistického pořadu Střepiny. V roce 2015 z publicistiky odešla zpět do domácí redakce zpravodajství TV NOVA.

Do povědomí diváků se výrazněji zapsala kritikami tabulkových hodnot hokejové mládeže, kterými si vysloužila poněkud nadsazené označení „Nepřítel (hokejového) státu“. ČSLH po odvysílání reportáže zveřejnil prohlášení, ve kterém se proti tvrzením Divišové důrazně ohradil a označil je za nepravdivé.

Od roku 2009 se angažuje v projektu Cena Michala Velíška. Je členkou nominačního výboru, aktivní medializací napomáhá podporovat a šířit všední projevy hrdinství, v krizových situacích se snaží obětem násilí poskytovat první psychickou pomoc a zasazuje se o citlivější přístup k nim ze strany médií.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]