Austin a Ally (1. řada)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

První řada seriálu Austin a Ally měla premiéru v USA 2. prosince 2011 a ukončena byla 9. září 2012. V Česku se poprvé začala vysílat 11. května 2013 a dovysílala se 4. dubna 2014. Seriál pojednává o Austinovi Moonovi, extrovertnímu zpěvákovi a o brilantní, ale plaché, skladatelce písní Ally Dawsonové. Spolu s kamarády Trish a Dezem se snaží Austina představit jako zpěváka celému světu.

První řada obsahuje celkem devatenáct epizod, které se nevysílají podle pořadí produkce.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Hlavní postavy[editovat | editovat zdroj]

Seznam dílů[editovat | editovat zdroj]

Č. v
seriálu
Č. v
řadě
NázevČeský názevRežieScénářDatum premiéryDatum
české premiéry
Prod.
kód
11Rockers & WritersRockeři & Skladatelky Shelley JensenKevin Kopelow, Heath Seifert2. prosince 201111. května 2013101

Austin Moon, který se touží hudební senzací si trochu nevědomky "vypůjčí" píseň nadějné, ale ustrašené Ally Dawsonové. Její nejlepší kamarádka Trish ji přesvědčuje, aby od Austina požadovala zásluhy za svou píseň, ale Austin odmítne. Když má ale do dalšího dne napsat novou píseň, musí s prosbou za Ally. Stává se z nich tvůrčí tým s manažerkou Trish a režisérem hudebních videí - Dezem, Austinovým nejlepším kamarádem.

Píseň: „Double Take,“ „Break Down the Walls“ 
22Kangaroos & ChaosKlokani & Zmatek Shelley JensenKevin Kopelow, Heath Seifert4. prosince 201111. května 2013102

Po měsíci bez nové písničky začíná být Austin nervózní, že lidé zapomínají, kdo je. Ally ale novou píseň nestíhá napsat. Když konečně novou napíše, její rukopis zmátne Trish a Deze natolik, že objednají náhodné věci k natáčení klipu - například klokana, který v Sonic Boom způsobí obrovský zmatek. Nakonec se s malou Trishinou lží podaří zaplatit škody i získat pro Austina jeho zaslouženou slávu.

Píseň: „A Billion Hits“ 
33Secrets & SongbooksTajemství & Pomsta Shelley JensenEric Friedman11. prosince 201118. května 2013103

Ally ztratí svůj blok, který je ale zároveň i jejím tajným deníkem. Najdou ho Dez a Austin, a také si ho přečtou. Austin si myslí, že je do něj Ally zamilovaná a snaží se jí vyhýbat. Ally ale kouká po Dallasovi a když zjistí, že Austin četl v jejím bloku, Trish ji poradí nejlepší řešení - pomstu.

Píseň: „Not a Love Song“ 
44Zaliens & Cloud WatchersZetřelci & Pozorovatelé mraků Shelley JensenRick Nyholm8. ledna 201225. května 2013105

Ally napíše skvělou píseň, která má být o Austinovi, ale ten zjistí, že o něm vůbec není. Oba se tak chtějí více poznat, což jen vede k dalším problémům. Trish a Dez, kteří spolu nikdy moc nevycházeli zjišťují, že je spojuje vášěn k filmovému žánru. Austin a Ally souhlasí, že jejich rozdílnosti je dělají lepšími hudebními partnery.

Píseň: „It's Me, It's You“ 
55Bloggers & ButterfliesZlá holka Shelley JensenKevin Kopelow, Heath Seifert15. ledna 20121. června 2013104

Když na Austina začínají vyplavávat nepěkné drby, všichni se snaží, aby to neohrožovalo jeho kariéru. Jenže všechno zajde až do takové míry, kdy je potřeba odhalit původce drbů - Tilly. Z ní nakonec vypadne, že ten, koho nesnáší, není Austin, ale Ally. Kvůli něčemu, co se stalo už před lety ve školce. Dez a Trish zatím pracují v restauraci se smaženými rybami.

Píseň: „The Butterfly Song“ 
66Tickets & TrashbagsNa koho to slovo padne Adam WeissmanSamantha Silver, Joey Manderino22. ledna 201229. června 2013107

Všichni jsou nadšení, když je Austin pozván na Mimské výroční ceny internetu, ale on s sebou může vzít jen jednoho společníka. Trish, Ally a Dez spolu soupeří a když Austin všem nedopatřením řekne, že je vezme, jsou velmi zklamaní a snaží se dostat na vyhlašování za každou cenu.

Píseň: „Trash Talka“ 
77Managers & MeatballsManažeři Adam WeissmanWayne Conley29. ledna 201220. července 2013108

Přátelství mezi Trish, Ally, Dezem a Austinem je postaveno před velkou zkoušku, když získá novou manažerku Demonicu. Ta se sice snaží dostat Austina na další úroveň v jeho kariéře, ovšem vědomě přitom vráží klíny mezi něj a jeho nejlepší přátele. Všichni se nakonec společně rozhodnou dát Demonice lekci jejími vlastními metodami.

Píseň: „Better Together“ 
88Club Owners & QuinceanerasDárky & Kouzla Eric Dean SeatonSamantha Silver, Joey Manderino19. února 201210. srpna 2013109
Trish má quinceaneru a její párty se má konat v Emiliově klubu. Austin chce na večírku zazpívat a zkusit získat u Emilia v klubu angažmá. Mezitím ale musí učit Ally tančit, protože ona si chce zatančit s Dallasem. Dez zatím pro Trish připravuje překvapení. 
99Deejays & DemosŽivě z pláže Roger S. ChristiansenSteve Freeman, Aaron Ho26. února 20122. září 2013111

Austin se rozhodne, že je na čase, aby Ally dostala své zásluhy, a tak využije její tajné nahrávky a pustí ji v rádiu. Když se ale všichni začnou ptát, kdo je tajemná Ally Dawsonová, musí veřejnosti pod jejím jménem představit Trish. S Dezem zatím cloumá hypnóza, který situaci dokaže parádně zkomplikovat.

Píseň: „You Don't See Me“ 
1010World Records & Work WreckersRekordy & Padáky Phill LewisKevin Kopelow, Heath Seifert4. března 20122. září 2013113
Ally nedopatřením zaměstná Dallase, což v době krize nesmí zjistit její táta. Naneštěstí Dallase je neuvěřitelné střevo, a tak ho ještě ke všemu bude muset vyhodit. Jeho původní místo ale získala mezitím Trish. Austin a Dez se zatím snaží pokořit různě světové rekordy. 
1111Songwriting & StarfishPíseň z mrazáku Eric Dean SeatonEric Friedman11. března 201214. září 2013110

Austin se těší na účinkování na Hot Summer Jam Contest, ale Ally nemá inspiraci pro psaní textu. Když se vše nakonec podaří, hloupé nálady přivedou Austina, Ally, Trish i Deze na policejní stanici a jediná možnost, jak se na Contest dostat je strážníka využít v kapele.

Píseň: „Heard It on the Radio“ 
1212Soups & StarsPolévky od Susie Shannon FlynnWayne Conley25. března 201212. října 2013115
V polévkárně slečny Suzy, kde pracuje Trish Ally nedopatřením zajistí příšernou reklamu, což znamená, že slečna Suzy, její bývalá učitelka, musí polévkárnu zavřít. Ally se tak s ostatními snaží natočit novou skvělou reklamu, která přiláká zpět zákazníky a jí zajistí zlatou hvězdičku, po které už od školy prahne. 
1313Burglaries & BoobytrapsPast na zloděje Shelley JensenAaron Ho, Steve Freeman15. dubna 201219. října 2013106
Když se v obchoďáku začne krást, všechny šokuje, že na záznamech kytaru ze Sonic Boom bere Austin. Vše ale není tak, jak se zdá a Ally s Trish chtějí zjistit, jaká je opravdová skutečnost. 
1414myTAB & My PetmyTAB & Papoušek Phill LewisRick Nyholm22. dubna 20122. listopadu 2013114

Všichni chtějí nový myTAB,a tak proto dělají vše. Místo ve frontě má držet Owen, Allyin papoušek, ale Austin ho nedopatřením vypustí. Začíná běh o to, najít Owena dřív, než to zjistí Ally.

Píseň: „Not a Love Song“ (akustická verze) 
1515Filmmaking & Fear BreakingNepřítel slunečník Roger S. ChristiansenRick Nyholm20. května 201213. listopadu 2013112
Dez chystá natáčení filmu "Klepeta", kde obsadil Austina do hlavní role. Vychází ale najevo, že Austin má strach ze slunečníků. Paradoxně mu ho pomáhá překonat ustrašená Ally. Trish zatím Deze otravuje, protože chce větší a výraznější roli. 
1616Diners & DatersRande & Písně Shelley JensenAaron Ho, Steve Freeman17. června 201230. listopadu 2013116

Austin se zamiluje do Cassidy, ale ta ho odmítá. Pokusí se proto získat práci v Melody Makers, aby jí byl nablízku, ale stejně tím Cassidy nemůže získat, protože odjíždí s kapelou do Los Angeles. Dez se zatím snaží zbavit Mindy, protože se na něj nalepila.

Píseň: „Heart Beat,“ „Double Take,“ „Billion Hits,“ „Not a Love Song“ 
1717Everglades & AllygatorsPrázdniny & Allygátoři Shelley JensenClay Lapari15. července 201221. prosince 2013119

Austin má vystoupit na letním festivalu Shiny Moneyho, ale Ally ještě nemá složenou píseň. Rozhodnou se proto pracovat na Shinyho lodi, kde je ale neustále ruší Dez a Trish, kteří točí dokument o Velké mámě.

Píseň: „Na, Na, Na (The Summer Song)“ 
1818Successes & SetbacksSmlouva & Uzlíky Shelley JensenSamantha Silver, Joey Manderino19. srpna 20127. prosince 2013117

Austin má možnost získat úžasnou smlouvu s vydavatelstvím, když ale celou noc trénuje, ztratí hlas. Lékař zjistí, že má hlasivkové uzlíky. Musí se rozhodnout, jestli podstoupit riskantní operaci a získat nebo ztratit vše, nebo vstoupit do rodinného bussinessu s matracemi.

Píseň: „The Way That You Do“ 
1919Albums & AuditionsKřty & Konkurzy Eric Dean SeatonHeath Seifert, Kevin Kopelow9. září 20124. dubna 2014118

Austinova kariéra je na vzestupu, má před vydáním prvního alba a navíc s jeho, Trishinou a Dezovou pomocí se Ally dostala na prestižní hudební školu. Jenže do New Yorku. Všichni jsou zničení a odmítají si připustit, že je Ally opustí. Ally se musí rozhodnout, jestli jít za svým snem, nebo zůstat s kamarády. Na křtu alba si Ally během slideshow společných momentů uvědomí, že svůj sen už žije a zůstává v Miami.

Píseň: „Illusion“