Ask.fm

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Ask.fm je lotyšská sociální síť založená 16. června 2011 Iļjou Terebinem. Uživatelé můžou anonymně či neanonymně psát otázky na zdi registrovaných uživatelů a ti na ně podle vlastní libosti můžou odpovědět nebo otázku smazat. Ask.fm je velice populární v Polsku, Německu, Itálií, České republice, Slovenské republice a Velké Británii. Tiež môžu registrovaní zablokovať druhú osobu ak nechce aby mohla písať otázky

Historie[editovat | editovat zdroj]

Ask.fm byl založen 16. června 2011. Web nabral vysokou popularitu až po 3 letech od jeho založení, roku 2013. Nyní má Ask.fm 21 milionů registrovaných uživatelů, kteří každý den napíšou 30 milionů otázek.

Ask.fm patří mezi 200 nejnavštěvovaněších webů světa.

Služby[editovat | editovat zdroj]

V dubnu 2011 byly na Ask.fm umožněny videoodpovědi na otázky přes webovou kameru. V květnu 2011 Ask umožnil další novinku a to označení ostatních uživatelů v otázkách pomocí @ například @askfm odkazuje na profil uživatele. V prosinci 2011 bylo v nastavení soukromí umožněno vypnutí anonymních otázek na profilu daného uživatele. Měsíc po tom se tato změna v nastavení stala velice užívaná. V červnu roku 2013 byla vytvořena oficiální aplikace pro iPhone a Android. V březnu roku 2014 Ask.fm povolil funkci nahrávat k odpovědím GIFy.

Problémy[editovat | editovat zdroj]

V letech 2012 a 2014 se tato stránka stala velkým zdrojem šířením šikany hlavně mezi mladistvými. Noviny The Sun, BT a Specsavers požadovaly zrušení tohoto webu z důvodu počtu sebevražd, kvůli anonymním nadávkám. Mezi tragické případy spojené s Ask.fm patří kauza Rebeccy Ann Sedvickové, která v roce 2013 spáchala sebevraždu.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Zdroje[editovat | editovat zdroj]

http://mediamania.tyden.cz/rubriky/on-line/facebook-uz-nechteji-teenageri-se-presunuli-na-komunitni-sit-ask-fm_282983.html

http://www.blesk.cz/clanek/digital-internet/206509/rebeku-12-sikanovaly-holky-na-internetu-zabila-se-v-cementarne.html