Čarodějky (1. řada)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Čarodějky (1. série))
Skočit na: Navigace, Hledání

První řada amerického televizního seriálu Čarodějky byla vysílána televizí The WB v sezóně 1998–1999. Po ní následovala druhá řada a dalších šest až do roku 2006, kdy bylo vysílání seriálu ukončeno. V první řadě je pro tento seriál typických 22 dílů.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Seznam dílů[editovat | editovat zdroj]

Související informace naleznete také v článku Seznam dílů seriálu Čarodějky.
Č. v seriálu Č. v řadě Původní název Český název Režie Scénář Datum premiéry
1 1 Something wicca this way comes Všechno zlé pro něco dobré John T. Kretchmer Brad Kern 7. října 1998
Po návratu Phoebe z New Yorku do domu po babičce k jejím dvou starším sestrám v San Francisku se během noci začnou dít magické věci. Vše začíná, když se Phoebe vybere na půdu a ve staré truhle objeví knihu a přečte z ní první stranu. Ještě ale netuší že jde o Knihu Stínů po jejich babičce - čarodějnici, a že přečetla kouzlo na odpoutání moci jí a jejích sester. Na druhý den sestry objevují své schopnosti. Prue dokáže hýbat věcmi pomocí mysli, Piper zastavuje čas a Phoebe vidí do budoucnosti. Jejich hlavním posláním je ale bojovat proti silám temna a démonům. První je brzy navštěvuje. K překvapení všech je ním Pipeřin přítel Jeremy. 
2 2 I've Got You Under My Skin Až na kůži Ellen S. Pressman Zack Estrin a Chris Levinson 14. října 1998
Sestry se seznamují se svými novými schopnostmi. Piper má obavy z faktu, že je čarodějka. Bojí se, že její schopnosti patří zlým silám. Phoebe své schopnost naopak využívá na číselnou loterii. V předtuše vidí, jaká čísla padnou. Prue se uchází o práci v aukční síni. Vše se komplikuje když přichází další démon, který jak se později ukáže krade mladým dívkám mládí. Do nebezpečí se dostává i Phoebe. 
3 3 Thank You for Not Morphing Návrat Richard Compton Javier Grillo-Marxuach 21. října 1998
Do města se vrací otec sester Victor. Phoebe a Piper jsou nadšené no Prue otce odmítá. Nedokáže mu odpustit, že je před lety opustil. Victor ví o schopnostech sester a bojí se o ně. Proto má v plánu ukrást knihu a zbavit sestry schopností. Není však sám. Po knize jdou i démoni, kteří mění tvář. 
4 4 Dead Man Dating Rande s duchem Nick Marck Constance M. Burge 28. října 1998
Sestry kontaktuje duch mladíka Marka, jehož zavraždili. Potřebuje pomoc, jinak si jeho duši vezme démon do pekel. Piper chce Markovi pomoci no mezitím k němu začne cítit něco víc. 
5 5 Dream Sorcerer Čaroděj snů Nick Marck Constance M. Burge 4. listopadu 1998
Andy a Darryl řeší záhadné smrti žen, které zemřely ve spánku no měli polámané kosti. Brzy se však ukazuje že v tom má prsty zaklínač, který se umí dostat do snů a zabíjet v nich. Jeho dalším cílem je Prue. Ta se snaží neusnout ale nakonec se tomu nevyhne, když skončí po autonehodě v bezvědomí. Démona ve snu musí porazit. Piper a Phoebe se mezitím zahrávají s magii a vyvolávají si ideálních partnerů. Kouzlo se jim ale brzy začne vymykat kontrole. 
6 6 The Wedding from Hell Ďábelský sňatek Richard Ginty Greg Elliot a Michael Perricone 11. listopadu 1998
Piper má za úkol připravit hostinu na svatbu jedné bohaté ženy. Brzy se dozvídá, že v rodině se dějí zvláštní věci. Původní nevěstu z ničeho nic ženich vystřídal za zákeřnou a podlou Jade. Jak se ukazuje, jde o démonku, která ženicha začarovala a má jediný cíl. Zplodit potomka zla. 
7 7 The Fourth Sister Čtvrtá sestra Gilbert Adler Edithe Swensen 18. listopadu 1998
Zlá čarodějnice Kali chce získat sílu tří. Jelikož je uvězněna v zrcadle nemůže ji získat sama a tak zneužije mladou dívka Avivu. Navádí ji aby se infiltrovala mezi sestry pomocí jejich kočky a pak získala jejich moc. Všechno jde tak jak má, dokud nezačne Aviva protestovat. Kali musí vzít vše do svých rukou a sestry zničit sama. 
8 8 The Truth Is Out There... and It Hurts Pohled z budoucnosti James Contner Zack Estrin a Chris Levinson 25. listopadu 1998
Prue už nedokáže dál Andymu lhát o tom že je Čarodějkaa tak odříkává kouzlo pravdy, které ale účinkuje na každého v jejím okolí, včetně Phoebe a Piper. Phoebe má mezitím vidění ve kterém démon zabije na parkovišti ženu. Za každou cenu chce vraždě zabránit. 
9 9 The Witch Is Back Návrat čarodějky Richard Denault Sheryl J. Anderson 16. prosince 1998
Prue objevuje v aukční síni zajímavý medailonek. Netuší ale, že je v něm uvězněn zlý čaroděj a tak ho nechtěně vypustí na svobodu. Zjišťují, že ho tam uvěznila před staletími silná čarodějka Melinda Warrenová. Jak se ukazuje je to jejich předkyně, zakladatelka mocného rodu čarodějek. Je jediná, která ví jak se démona zbavit a proto ji musí sestry kontaktovat. 
10 10 Wicca Envy Závist Mel Damski Brad Kern a Sheryl J. Anderson 13. ledna 1999
Šéf Prue, Rex, který je po celou dobu démon, ji pomocí kouzla přinutí krást a tak se dostává do vězení. I když ji Phoebe a Piper vysvobozují, toto nebylo ani zdaleka cílem Rexe. Jde mu o víc. O sílu tří. 
11 11 Feats of Clay Na hliněných nohou Kevin Inch Michael Perricone, Greg Elliot, Chris Levinson a Zack Estrin 20. ledna 1999
Do města přijíždí bývalý přítel Phoebe, který v Egyptě ukradl vzácnou urnu. Nyní ji však potřebuje prodat. Phoebe mu nabídne pomoc a dá urnu Prue, aby ji prodala v aukci. Jak se ale ukazuje, urna není pouze kradené ale i prokletá. 
12 12 The Wendigo Wendigo Nick Marck Constance M. Burge 3. února 1999
Na Piper zaútočí příšera, která krade lidem srdce. Nezabije ji sice, ale nakazí ji. Případu se chopí i Andy, který spolupracuje se speciální agentkou. Než se sestry dozvídají že je Piper nakažená je pozdě. Proměnu nedokážou zastavit a tak se z ní stává Wendigo. Jediný způsob jak ji zachránit je najít a zabít původního Wendiga, který ji nakazil. Netuší alel, že je jím Agentka, která spolupracuje s Andym. Do nebezpečí se tak dostává i on, protože je s ní osamotě v lese. 
13 13 From Fear to Eternity Strach Les Sheldon Tony Blake a Paul Jackson 10. února 1999
Je pátek třináctého. Sestry musí čelit démonovi strachu, Barbasovi, který se zjevuje pouze v tento den. Do půlnoci musí zabít 13 čarodějnic, aby se mohl vrátit navždy. Své oběti zabíjí tak, že jejich největší strach promění na skutečnost, až ze strachu zemřou. Jeho cíl je jasný. Najít strachy sester a zabít je nimi. 
14 14 Secrets and Guys Tajemství James Contner Constance M. Burge a Sheryl Anderson 17. února 1999
Mladého chlapce Maxe unesou dva muži, aby jim pomohl krást. Má totiž magickou schopnost, podobnou té Prue. Díky tomu Prue dokáže kontaktovat. Ta ho musí zachránit. Mezitím Phoebe odhaluje pravdu o údržbářovi Leovi. Je jejich strážný anděl. 
15 15 Is There a Woogy in the House? Máme v domě bubáka? John T. Kretchmer Chris Levinson a Zack Estrin 24. února 1999
Díky zemětřesení se v sklepě domu Halliwellových v zemi objeví trhlina, z níž se dostane ven nebezpečný stínový démon. Phoebe o jeho existenci tuší, protože si z dětství matně na démona pamatuje. Od té doby měla ze sklepa noční můry. Démon se zaměří právě na Phoebe. Vstoupí do ní a přinutí ji, aby se pokusila zabít své sestry. 
16 16 Which Prue Is It, Anyway? Která Prue ja ta pravá? John Behring Javier Grillo-Marxuach 3. března 1999
Po Prue jde démon, kterého sestry nedokážou zničit. Obrátí se tedy na magii pomocí které chtějí znásobit Prueinu sílu. Kouzlo však nevyjde jak má a znásobí ji samotnou. Vytvoří její dva klony. Kouzlo sice nefunguje tak jak chtěli ale i tak se jim podaří démona zatím alespoň zmást. 
17 17 That '70s Episode Návrat Sheryl J. Anderson Richard Compton 7. dubna 1999
Na sestry útočí démon. Má prsten, díky kterému odolává jejich síle. Jak se ukazuje, prsten získal od jejich matky. Jediný způsob jak ho porazit je vrátit se do minulosti a zabránit tomu aby ho od ní získal. Tak se i stane a sestry se setkávají se svou babičkou, matkou a dokonce i sami se sebou jako s malými dětmi. 
18 18 When Bad Warlocks Turn Good Když se zlo mění v dobro Kevin Inch Edithe Swensen 28. dubna 1999
Brendon a jeho bratři mají vytvořit mocnou démonickou trojici no Brandon tento osud nechce a chce se stát knězem. Jeho bratři se mu v tom snaží zabránit a za každou cenu ho chtějí zlákat na stranu zla. Prue potkává Brandona a snaží se mu pomoci zdolat jeho bratry, protože kdyby se k nim připojil, sestry by stáli proti velmi silné trojici démonů. 
19 19 Out of Sight Naslepo Craig Zisk Tony Blake a Paul Jackson 5. května 1999
Před zrakem Prue v parku zvláštní démoni unesou mladého chlapce. Prue nemůže včas zasáhnout, protože je zaskočena svou novou schopností, hýbat předměty pouze pohybem rukou. O démonech se dozvídá více, protože setkává jejich bývalou oběť, kterou před lety také unesli. Je však slepý a stejný osud čeká i mladého chlapce. Pokud však sestry včas nezakročí. 
20 20 The Power of Two Síla dvou Elodie Keene Brad Kern 12. května 1999
Piper kvůli práci odchází do Honolulu. Phoebe má však mezitím ve věznici Alcatraz vidění, ve kterém vidí ducha vraha v těle policisty mstít se tím, co ho poslali na smrt. Sestry to musí zarazit ale i tak už je to téměř nemožné. Navíc jim chybí třetí sestra. 
21 21 Love Hurts Láska je zlá James Whitmore Jr. Chris Levinson, Zack Estrin a Javier Grillo-Marxuach 19. května 1999
Leo ochraňuje dívku - budoucí světlošku. Ohrožuje ji temnonoš, který je do ní zamilovaný a chce ji získat za každou cenu. Postřelí Lea jedovatým šípem, který je určen k zabíjení světlonosů. Leo navštěvuje v zoufalé situaci sestry. Piper ho nechce nechat zemřít za žádnou cenu a tak hledá způsob jak ho zachránit. 
22 22 Déjà Vu All Over Again Neúprosná smyčka Les Sheldon Constance M. Burge a Brad Kern 26. května 1999
Po sestrách jde mocný démon Rodriguez. V plánu zničit sestry mu pomáhá démon Tempus, který dokáže vracet čas. Po každém neúspěšném pokusu zabít sestry vrátí čas a Rodriguez se může poučit na svých chybách. Sestry se mu stále nedaří zničit a tak se čas stále vrací. To že sestry prožívají den stále dokola začíná pociťovat Phoebe a to právě díky tomu, že její schopnosti jsou soustřeďovány na vidění minulosti a budoucnosti. 

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Zoznam častí seriálu Čarodejnice (1. séria) na slovenské Wikipedii.