Vanilla sex

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Vanilla sex (z angličtiny)[1] je označení pro sexuální chování, které daná kultura, subkultura či jednotlivec považuje za tradiční (ať již heterosexuální nebo homosexuální). Představa, co tento pojem skrývá, se v závislosti na posuzovateli liší.[2] Často se jako konvenční sex označuje takový sex, jehož součástí nejsou praktiky BDSM, fetišismu či kink sexu. Časopis British Medical Journal definuje vanilla sex jako slangový výraz homosexuálů pro sex, který nepřekračuje meze vzájemné masturbace, orálního a análního sexu.[3] Pokud je v partnerském vztahu jeden z partnerů v sexu otevřenější a druhý naopak preferuje klasické, tradiční a konvenční sexuální aktivity, lze se setkat s výrazem vanilla partner pro partnera upřednostňujícího tradičnější aktivity.[1]

Etymologie[editovat | editovat zdroj]

Název vanilla sex vychází z vanilkové příchuti, která je používána jako základ při výrobě zmrzliny. Obdobně jako je vanilková zmrzlina základním a nejjednodušším druhem zmrzliny bez jakýchkoli příchutí, je i vanilla sex základním/tradičním sexuálním chováním.[2]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Vanilla sex na anglické Wikipedii.

  1. a b Psychotherapeutic Issues With "Kinky" Clients: Clinical Problems, Yours and Theirs [online]. Institute For Personal Growth, [cit. 2008-11-05]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. a b KUBÍK, Josef. Sexualita bez tabu. Brumovice : Carpe diem, 2010. 324 s. ISBN 978-80-87195-10-9. Kapitola Vanilla sex, s. 20.  
  3. ABC of sexual health: Homosexual men and women [PDF]. British Medical Journal, [cit. 2008-11-05]. Dostupné online. (anglicky)