Pohon všech kol

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Pohon všech kol je druh pohonu vozidel, při kterém jsou poháněna všechna kola. Dvounápravové automobily s pohonem všech kol jsou označovány jako 4x4, 4WD, AWD, nebo hovorově "čtyřkolky"; vícenápravové pak 6x6, 8x8, 10x10 atd.

Automobily s tímto pohonem jím jsou vybaveny pro výrazné zlepšení trakčních schopností vozu, tedy přenosu síly motoru na povrch, po kterém se automobil pohybuje. Typické je použití u terénních automobilů (osobní i nákladní), které jsou předurčeny pro jízdu na površích se sníženou přilnavostí (bahno, písek, šotolina, sníh) a obtížným terénem (prudká stoupání, terénní zlomy, vodní brody). Z prvého důvodu je tímto pohonem vybavena i celá řada „silničních“ osobních automobilů. Některé automobilky si právě na tomto pohonu postavily svoji image a produkují auta téměř výhradně s pohonem všech kol (Audi, Jeep, Subaru, Suzuki, Land Rover).

Pohon všech kol může být vyroben podle několika konstrukcí. Každá má ale vždy oba nápravové diferenciály. U terénních automobilů rozeznáváme dvě nejtypičtější, ne však jediné konstrukce - AWD a 4WD[1].

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

  • Pro maximalizaci průchodnosti terénem bývá nemalá část terénních vozů vybavena také uzávěrkou zadního diferenciálu. U opravdu extrémních vozů (Jeep Wrangler Rubicon, Mercedes-Benz G, UniMog) jsou pak přítomny uzávěrky všech tří diferenciálů (u nákladních automobilů může být počet vyšší), v tomto případě (při jejich aktivaci) se nuceně točí všechna kola stejnou měrou i silou čehož se využije v opravdu náročném terénu, na suché asfaltové silnici by však s takto nastaveným vozem nešlo prakticky zatáčet.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Four-wheel drive [online]. en.wikipedia.org, [cit. 2011-11-30]. Dostupné online. (anglicky) 

Související články[editovat | editovat zdroj]