Kanoistika na Letních olympijských hrách 2012

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Olympijské kruhy
Piktogram rychlostní kanoistiky
Piktogram vodního slalomu

Závody v kanoistice se na Letních olympijských her 2012 v Londýně uskutečnily ve dnech 29. července – 2. srpna 2012 na kanále Lee Valley White Water Centre (vodní slalom) a 6.–11. srpna 2012 na kanále Eton Lake (rychlostní kanoistika). Celkem 330 závodníků startovalo v 16 disciplínách (11 pro muže, 5 pro ženy).

Oproti předchozím olympijským hrám byly mužské sprinty C1 a K1 na 500 m nahrazeny závody na 200 m. Další změnou byla absence mužského závodu C2 na 500 m, místo něhož startovaly ženy v závodě K1 na 200 m.

Medailové pořadí zemí[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Země Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz Celkově
1. Německo (GER) 3 2 3 8
2. Maďarsko (HUN) 3 2 1 6
3. Velká Británie (GBR) 2 1 1 4
4. Francie (FRA) 2 0 0 2
5. Ukrajina (UKR) 1 2 0 3
6. Austrálie (AUS) 1 1 0 2
7. Rusko (RUS) 1 0 2 3
8. Itálie (ITA) 1 0 0 1
Norsko (NOR) 1 0 0 1
Nový Zéland (NZL) 1 0 0 1
11. Bělorusko (BLR) 0 2 1 3
Španělsko (ESP) 0 2 1 3
13. Kanada (CAN) 0 1 2 3
14. Česko (CZE) 0 1 1 2
15. Litva (LTU) 0 1 0 1
Portugalsko (POR) 0 1 0 1
17. Slovensko (SVK) 0 0 2 2
18. Jihoafrická republika (RSA) 0 0 1 1
Polsko (POL) 0 0 1 1
Celkem 16 16 16 48

Medailisté[editovat | editovat zdroj]

Vodní slalom[editovat | editovat zdroj]

Muži[editovat | editovat zdroj]

Timothy Baillie a Etienne Stott v závodě C2 na olympijském kanále
Závod Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
C1  Tony Estanguet
Francie (FRA)
97,06  Sideris Tasiadis
Německo (GER)
98,09  Michal Martikán
Slovensko (SVK)
98,31
C2 Velká Británie (GBR)
Timothy Baillie
Etienne Stott
106,41 Velká Británie (GBR)
David Florence
Richard Hounslow
106,77 Slovensko (SVK)
Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
108,28
K1  Daniele Molmenti
Itálie (ITA)
93,43  Vavřinec Hradilek
Česko (CZE)
94,78  Hannes Aigner
Německo (GER)
94,92

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Émilie Ferová v olympijském závodě K1
Závod Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
K1  Émilie Ferová
Francie (FRA)
105,90  Jessica Foxová
Austrálie (AUS)
106,51  Maialen Chourrautová
Španělsko (ESP)
106,87

Rychlostní kanoistika[editovat | editovat zdroj]

Muži[editovat | editovat zdroj]

Závod Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
C1 200 m  Jurij Čeban
Ukrajina (UKR)
42,291  Jevgenij Šuklin
Litva (LTU)
42,792  Ivan Štyl
Rusko (RUS)
42,853
C1 1000 m  Sebastian Brendel
Německo (GER)
3:47,176  David Cal
Španělsko (ESP)
3:48,053  Mark Oldershaw
Kanada (CAN)
3:48,502
C2 1000 m Německo (GER)
Peter Kretschmer
Kurt Kuschela
3:33,804 Bělorusko (BLR)
Andrej Bahdanovič
Aljaxandr Bahdanovič
3:35,206 Rusko (RUS)
Alexej Korovaškov
Ilja Pervuchin
3:36,414
K1 200 m  Ed McKeever
Velká Británie (GBR)
36,246  Saúl Craviotto
Španělsko (ESP)
36,540  Mark de Jonge
Kanada (CAN)
36,657
K1 1000 m  Eirik Verås Larsen
Norsko (NOR)
3:26,462  Adam van Koeverden
Kanada (CAN)
3:27,170  Max Hoff
Německo (GER)
3:27,759
K2 200 m Rusko (RUS)
Jurij Postrigaj
Alexandr Djačenko
33,507 Bělorusko (BLR)
Raman Pjatrušenka
Vadzim Machneŭ
34,266 Velká Británie (GBR)
Liam Heath
Jon Schofield
34,421
K2 1000 m Maďarsko (HUN)
Rudolf Dombi
Roland Kökény
3:09,646 Portugalsko (POR)
Fernando Pimenta
Emanuel Silva
3:09,699 Německo (GER)
Martin Hollstein
Andreas Ihle
3:10,117
K4 1000 m Austrálie (AUS)
Tate Smith
David Smith
Murray Stewart
Jacob Clear
2:55,085 Maďarsko (HUN)
Zoltán Kammerer
Dávid Tóth
Tamás Kulifai
Dániel Pauman
2:55,699 Česko (CZE)
Daniel Havel
Lukáš Trefil
Josef Dostál
Jan Štěrba
2:55,850

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Závod Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
K1 200 m  Lisa Carringtonová
Nový Zéland (NZL)
44,638  Inna Osypenková-Radomská
Ukrajina (UKR)
45,053  Natasa Dusevová-Janicsová
Maďarsko (HUN)
45,128
K1 500 m  Danuta Kozáková
Maďarsko (HUN)
1:51,456  Inna Osypenková-Radomská
Ukrajina (UKR)
1:52,685  Bridgitte Hartleyová
Jihoafrická republika (RSA)
1:52,923
K2 500 m Německo (GER)
Franziska Weberová
Tina Dietzeová
1:42,213 Maďarsko (HUN)
Katalin Kovácsová
Natasa Dusevová-Janicsová
1:43,278 Polsko (POL)
Beata Mikołajczyková
Karolina Najaová
1:44,000
K4 500 m Maďarsko (HUN)
Gabriella Szabóová
Danuta Kozáková
Katalin Kovácsová
Krisztina Fazekasová
1:30,827 Německo (GER)
Carolin Leonhardtová
Franziska Weberová
Katrin Wagnerová-Augustinová
Tina Dietzová
1:31,298 Bělorusko (BLR)
Iryna Pamjalová
Nadzeja Papoková
Volha Chudzenková
Maryna Paŭtaranová
1:31,400

Program[editovat | editovat zdroj]

Legenda
R Rozjížďky ½ Semifinále F Finále
Vodní slalom
Závod ↓/Datum → Ne 29. 7. Po 30. 7. Út 31. 7. St 1. 8. Čt 2. 8.
C1 muži R ½ F
C2 muži R ½ F
K1 muži R ½ F
K1 ženy R ½ F
Rychlostní kanoistika
Závod ↓/Datum → Po 6. 8. Út 7. 8. St 8. 8. Čt 9. 8. Pá 10. 8. So 11. 8.
C1 200 m muži R ½ F
C1 1000 m muži R ½ F
C2 1000 m muži R ½ F
K1 200 m muži R ½ F
K1 1000 m muži R ½ F
K2 200 m muži R ½ F
K2 1000 m muži R ½ F
K4 1000 m muži R ½ F
K1 200 m ženy R ½ F
K1 500 m ženy R ½ F
K2 500 m ženy R ½ F
K4 500 m ženy R ½ F

Česká výprava[editovat | editovat zdroj]

Českou výpravu tvořilo 10 mužů a 1 žena:

Vodní slalom
Rychlostní kanoistika

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Kategorie Canoeing at the 2012 Summer Olympics ve Wikimedia Commons