Hellboy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Hellboy je fiktivní postava paranormálního vyšetřovatele z komiksů firmy Dark Horse Comics. Postavu vytvořil komiksový tvůrce Mike Mignola a poprvé ji představil v roce 1993. Od té doby vyšlo s tímto hrdinou několik desítek kreslených i psaných příběhů, byly natočeny dva stejnojmenné celovečerní filmy, vytvořeny animované filmy a počítačové hry.

Fiktivní životopis[editovat | editovat zdroj]

Hellboy, vlastním jménem Anung un Rama (Zvěstovatel apokalypsy), je vlastně démon (podle filmu syn samotného Satana) byl vyvolán z pekla nacistickými okultisty v závěru druhé světové války, aby zničil svět. Byl ale jako malý démon objeven Spojenci a vychován profesorem Trevorem Bruttenholmem, zakladatelem amerického Úřadu pro výzkum paranormálních jevů. Vyrostl v mohutného démona s červenou kůží, ocasem a dlouhými rohy (které si však brousí a pravidelně piluje, aby vypadal "normálně") a jednou kamennou rukou. Je považován za nejúspěšnějšího agenta Úřadu, nicméně jeho osudem stále zůstává zkáza světa.

Vydané knihy s Hellboy v CZ

Comics centrum:


Hellboy#1 - Sémě zkázy Hellboy#2 - Probuzení ďábla Hellboy#3 - Spoutaná krev Hellboy#4 - Pravá ruka zkázy Hellboy#5 - Červ dobyvatel Hellboy#6 - Podivná místa Hellboy#7 - Pražský upír a další povídky Hellboy#8 - Temnota vábí Hellboy - Melouchy Hellboy - Ztracená armáda

Ú.P.V.O. 1: Dutozem a další povídky

Crew:


Modrá crew malá: Hellboy