G-Unit

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
G-Unit
Tony Yayo, 50 Cent a Lloyd Banks v roce 2008
Tony Yayo, 50 Cent a Lloyd Banks v roce 2008
Základní informace
Původ New York, USA
Žánry Hip hop
Aktivní roky 2002–dosud
Vydavatel G-Unit Records (2003-současnost)
Intercope(2003-2009)
EMI (2010-současnost)
Příbuzná
témata
Eminem, Dr. Dre
Web g-unitsoldier.com
Členové
50 Cent
Lloyd Banks
Tony Yayo
Dřívější členové
Young Buck
The Game

G-Unit, celým názvem Guerilla Unit, je americká hip-hopová skupina, kterou v roce 2002 založil gangsta rapper 50 Cent. Dalšími zakládajícími členy jsou Lloyd Banks (Christopher Lloyd) a Tony Yayo (Marvin Bernard).

Raná kariéra[editovat | editovat zdroj]

Zakládající členové 50 Cent, Lloyd Banks a Tony Yayo vyrůstali ve stejné čtvrti a prodávali společně drogy a také samozřejmě zkoušeli rappovat. Když byl 50 Cent upsán pod Columbia Records, zbývající členové začali pilně vydávat mixtapy, aby si jich společnost také všimla. Tuto aktivitu jim přerušilo vyhození 50 Centa z nahrávací společnosti v roce 2000 v důsledku atentátu na jeho osobu.

Období vzestupu[editovat | editovat zdroj]

V roce 2002 vydal 50 Cent ve spojení s G-Unit mixtapy "Guess Who's Back?" a "50 Cent is the Future", které znovu vytáhly G-Unit na světlo světa. Těchto mixtapů si všiml Eminem a přesvědčil Dr. Dreho, aby upsal 50 Centa pod svůj label a tím otevřel dveře celé G-Unit. Pod Interscope Records / Aftermath Entertainment / Shady Rec. - 50 Cent vydal v roce 2003 své úspěšné debutové album "Get Rich or Die Tryin'", které bylo velice komerčně úspěšné a umožnilo mu vytvořit svůj vlastní label "G-Unit Records", pod který upsal celou G-Unit. Skupina pracovala na mixtapech jako "God's Plan"; "No Mercy, No Fear"; "Automatic Gunfire" a se svým novým DJem započali úspěšnou sérii mixtapů nazvanou "DJ Whoo Kid presents: 'G-Unit Radio'".

Na vrcholu[editovat | editovat zdroj]

Předtím než byla skupina připravena nahrát svůj debut byl Tony Yayo zatčen a odsouzen na rok za držení nelegální zbraně. Jeho absenci G-Unit vyřešili přijetím nashvillského rappera Young Bucka. Nová trojice tedy pokračovala a nahrála veleúspěšné album Beg for Mercy, uvězněný Tony Yayo spolupracoval jen na dvou písních, obě nahrávky pochází z období před jeho zatčením.

V dalších letech skupina pokračovala v plynulém vydávání mixtapů až do roku 2008, kdy vydali nové album "T.O.S. - Terminate On Sight", album vyšlo v období odchodu Young Bucka z G-Unit a tak i toto album bylo produktem tria a Young Buck byl již uváděn jen jako přizvaný host.

Bývalí členové G-Unit[editovat | editovat zdroj]

  • Game (vyloučen za údajnou neloajalitu, mezi ním a Unit stále panují napjaté vztahy)
  • Young Buck (odešel kvůli neshodám ohledně financí, s Unit udržuje napjaté vztahy)

Spory[editovat | editovat zdroj]

Spory G-Unit jsou prakticky totožné se spory samotného 50 Centa. Seznam "nepřátel":

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Vlastní článek: Diskografie G-Unit

Alba[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]