Čarodějnice školou povinné

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Čarodějnice školou povinné (anglicky The Worst Witch) je britský televizní seriál z let 1998–2001, který se točí okolo mladé studentky Mildred Virválové, jež se chce stát čarodějnicí. Život na akademii jí ale znepříjemňuje Ethel Svatoušková a slečna Metlová. Na druhou stranu má zas hodně kamarádek (Maud Měsíčková, Enid Blínová, Ruby Třešňová, Jadu Waliová, Fenella Horečková, Griselda Černolesá a později také Sybila Svatoušková a Clarice Vránová).

Hlavní postavy[editovat | editovat zdroj]

  • Mildred Virválová (Georgina Sherrington) – Mildred Virválová je hlavní postavou seriálu. Nepochází z kouzelnické rodiny, ale chtěla se stát čarodějnicí. Je neohrabaná, neschopná mladá čarodějnice ve výcviku, které několikrát hrozí vyhazov z Akademie slečny Krákavé. Její nejlepší kamarádkou je Maud Měsíčková, později Enid Blínová. Naopak si nesedla s Ethel Svatouškovou, se kterou má problémy po celou dobu pobytu na Akademii. Dvakrát zachrání školu od Agáty Krákavé, zlého dvojčete slečny Krákavé, která chce získat školu pro sebe. Po pěti letech na Akademii je přijata na Kolej podivné sestry. Má sestřenici Henrietu, která přijde na Akademii v páté sérii, dávno po Mildred. Nerozumí si se slečnou Metlovou, s ostatními učitelkami vychází celkem dobře.
  • Ethel Svatoušková (Felicity Jones (1. a 4. série) a Katy Allen (2. a 3. série))- Ethel Svatoušková je největší nepřítelkyně Mildred Virválové. Je rozmazlená, snobská a mstivá, ale v přítomnosti učitelů se tváří a chová jako sladká, nevinná a oběť šikany od Mildred. Její nejlepší "kamarádkou" je Drusila Výběhová, ale jenom proto, že je nemá nikdo rád. Má dvě sestry, Sibilu a Monu. Právě kvůli Sibile si ve druhém ročníku změní podobu. Mona se stane nejlepší kamarádkou Henriety Virválové. Stejně jako Mildred se dostane na Kolej podivné sestry, znovu se svojí starou podobou.
  • Maud Měsíčková (Ema Brown) - Maud Měsíčková je nejlepší kamarádka Mildred Virválové.
  • Enid Blínová (Jessica Fox) - kamarádka v Maud a Mildred. Na Akademii přijde až v polovině první série.
  • slečna Krákavá (Clare Coulter) - ředitelka školy
  • slečna Metlová (Kate Duchéne) - učitelka lektvarů

Epizody[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Seznam epizod seriálu Čarodějnice školou povinné.
Série Počet epizod
1. série 13
2. série 13
3. série 14