Přeskočit na obsah

Zimohrad (díl Hry o trůny)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Zimohrad
Logo seriálu
Logo seriálu
Díl seriálu Hra o trůny
Pův. názevWinterfell
Číslořada 8
díl 1
Premiéra14. dubna 2019
Česká premiéra15. dubna 2019
Tvorba
ScénářDave Hill
RežieDavid Nutter
ProdukceDavid Benioff, D.B. Weiss
Posloupnost dílů
← Předchozí
Drak a Vlk
Následující →
Rytíř Sedmi království
Seznam dílů seriálu Hra o trůny
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Zimohrad (v anglickém originále Winterfell) je první díl osmé řady fantasy seriálu Hra o trůny. Režie se ujal David Nutter. Na produkci se podíleli David Benioff a D. B. Weiss.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Královo přístaviště[editovat | editovat zdroj]

Qyburn informuje Cersei, že je poražena Východní hlídka. Královna přivítá Zlatou společnost v čele s kapitánem Harrym Stricklandem a i přes svůj prvotní odpor se vyspí s Euronem Greyjoyem. Bronn mezitím dostává od Qyburna za úkol zabít Jaimeho a Tyriona.

Zimohrad[editovat | editovat zdroj]

Jon Sníh se spolu s Daenerys přivede armádu královny. Doprovází je Tyrion, Varys a Missandei a další, kteří chrání Daenerys. Sansa je k nové královně chladná, a tak vytýká Jonovi, že se poklonil. Jon byl sice král Severu, ale díky tomu, že přivezl novou královnu, tak je možno, že ho jeho vazalové nebudou uctívat. Jon se také setká s Aryou i Branem a jeho přítel Sam mu poví, kdo byli opravdoví jeho rodiče, a že má nárok na trůn celého království větší, než jeho „královna“ Daenerys.

Na Severu po útoku Východní hlídku[editovat | editovat zdroj]

Tormund, Beric a další vojáci přežili útok na východní hlídku, dostanou se na sídlo Umberů, kde jsou všichni mrtví. Noční králové jim nechávají vzkaz, že tady byli, a tak se skupina rychle přemisťuje na Zimohrad.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]