Dechberoucí Zázrak

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Zázrak (komiks))
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Dechberoucí Zázrak
Základní informace
Datum založení 2015
Jazyk čeština
Žánr komiksový časopis
Periodicita měsíčník
Formát 165 x 255 mm
Země původu ČeskoČesko Česko
Klíčové osoby
Vydavatel Czech News Center, a.s.
Odkazy
ISSN 2464-5400
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Dechberoucí Zázrak byl český komiks, vydávaný společností Czech News Center, a.s. v edici Blesk Komiks. Jeho autory jsou Petr Macek (scénář) a Petr Kopl (kresba). Mezi lety 2015 až 2017 vycházel jednou měsíčně.

Jednalo se o první český, samostatný, sešitově vydávaný superhrdinský komiks na pokračování. Jeho hrdinou byl mladý student David Daneš, který po nehodě načerpal magickou energii tajemného golema, s jejíž pomocí coby titulní Zázrak bojoval proti zlu. Děj komiksu i jeho kresba přiznaně odkazoval k tzv. Stříbrné éře amerického komiksového mainstreamu, jíž tím vzdával hold. Všechny příběhy se však odehrávaly v současnosti a v Česku, a čerpaly z českých legend a pověstí. V ději se tak objevovaly postavy jako Bílá paní, doktor Faust, magistr Kelly, císař Rudolf II., Krysař, vodníci či Pérák.

První uzavřená série komiksu má 13 čísel a vycházela od prosince 2015 do prosince 2016. V roce 2017 vyšla druhá série s dalšími 12 čísly. Další příhody jsou do budoucna ohlášené v zatím nespecifikované podobě.

V listopadu 2020 vyšlo prvních 13 čísel v souborném vydání pod názvem Dechberoucí Zázrak: Kompletní první sezóna.

OfIciální přidruženou sérií komiksu Dechberoucí Zázrak je samostatný komiks o Pérákovi, který vychází od května 2018 na pokračování v časopise ABC. Zatím vznikly dva cykly - Pérák: Oko budoucnosti a Pérák a Jantarová komnata. S dějem Dechberoucího Zázraka jej propojují některé vedlejší postavy a události.