Wikipedista:Jaroslav Mašek/Pískoviště

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ukázka doplnění článku ze sekundárního zdroje (Workshop II - Festival mediálního vzdělávání)

Článek: Lior Raz


Původní text: (https://svetohled.cz/lior-raz/)

Už jako malý kluk prý Lior Raz toužil být hercem. Jenže jeho cesta k herectví byla nakonec poměrně spletitá. V dětství mu diagnostikovali poruchu pozornosti.

„Jako dítě s ADHD jsem si v 70. a 80. letech myslel, že jsem jen líný. Ve škole jsem nikdy nepodával dobré výkony a infrastruktura pro řešení těchto typů vývojových poruch prostě neexistovala,“ vzpomíná herec. „Ze všeho nejvíc jsem chtěl být nejlepší, ale nikdo nevěděl, jak mi pomoci uspět ve třídě.“

Izraelské školství nakonec ale dokázalo jeho problémům přece jen ulevit. „Moje škola naštěstí existenci těchto „neviditelných“ postižení uznala a podporovala děti, jako jsem já, aby hledaly kreativnější uplatnění. Velký moment pro můj život nastal v okamžiku, když mě s kamarády dovolili vytvořit krátký film místo psaní dlouhé eseje do hodiny literatury,“ popsal herec pro backstage.com.


Přeformulovaný text pro Wikipedii

Raný život[editovat | editovat zdroj]

V dětství mu byla diagnostikována porucha pozornosti (ADHD). Za podpory školy, která žáky a ADHD podporovala a hledala pro ně kreativnější uplatnění, dostal v hodině literatury příležitost místo napsání eseje vytvořit krátký film, což ovlivnilo jeho další život.


Následné kroky:

  1. vložení textu výše do článku
  2. vložení zdroje (volba Citace v Menu) za text: https://svetohled.cz/lior-raz/
  3. kontrola přidání zdroje do kapitoly Reference
  4. uložení změny a vložení shrnutí editace vč. přidání #fmv2022