Wikipedie:WikiProjekt Fotografování/Akce

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zkratka:
  • WP:WPFAKCE
    WP:FOTOTIP

Akce, na kterých se dají pořídit fotografie významných osobností, probíhá nespočet, je jenom potřeba vědět, kdy a kam se má wikipedista s fotoaparátem dostavit. Tato stránka by měla sloužit jako ručně udržovaný seznam významných akcí, kde se budou dát potkat významné osobnosti.

Pod slovem akce je možno si představit charitativní koncerty, autogramiády, filmové festivaly, divadelní festivaly, přehlídky atd.

Do seznamu kam zajít se píší akce, které ještě neproběhly a u kterých je předpoklad, že se tam může wikipedista vlastními silami dostat. Řazení podle data konání (od nejbližšího termínu sestupně). Je doporučováno, aby se k akci uvedlo jaké konkrétní události/osoby je možné na akci vyfotografovat, aby se mohl případně založit předem článek.

Do seznamu nafocené, proběhlé se přesouvají akce které proběhly a na nichž vznikly dobře použitelné fotografie. Vhodné je uvést fotografie které vznikly, ale zatím nemají uplatnění aby bylo eventualně možné založit článek a případně i fotografie uplatněné.

Při fotografování akcí můžete využít finanční pomoc grantu Události, který zajišťuje Wikimedia Česká republika.

Návrhy kam zajít[editovat | editovat zdroj]

Dny otevřených dveří[editovat | editovat zdroj]

Autogramiády, besedy apod.[editovat | editovat zdroj]

Následující stránky obsahují seznamy akcí, na nichž se často vyskytují ještě nevyfocené osobnosti.

Brno:

Ostrava

Praha:

Praha & Brno: