Wikipedie:WikiProjekt Chráněná území/PřF UK/Názor komunity

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Místo, kde může komunita Wikipedie zhodnotit proběhlou spolupráci s Ochranou životního prostředí při PřF UK. Má taková spolupráce do budoucna cenu, máme něco zlepšit, změnit formát?

Názory na spolupráci[editovat | editovat zdroj]

  • Rozhodně je to zajímavý projekt, chválím Chmee2 za nápad a realizaci. IMHO by stálo za zvážení navázat spolupráci např. s Katedrou biologie a ekologie OU (mohu být styčný důstojník, ale až od roku 2012/2013). --Ragimiri 16. 1. 2012, 15:36 (UTC)
  • Projekt byl opravdu pečlivě udělaný (například obšírné zhodnocení je velmi důležité), moc se mi líbil. A hlavně přinesl dobré výsledky. Důležité je i to, že jde na české Wikipedii o první projekt svého druhu, takže jeho úspěch je dvojnásob cenný, protože tak může snáze posloužit za vzor budoucím spolupracím s (vysokými) školami (a to i v rámci jiných WikiProjektů). Trochu zklamáním asi je, že přestože studenti díky dobré průpravě zvládli orientaci na Wikipedii po technické stránce dobře, nezapojovali se například do diskusí o článcích či o projektu a do budoucna s editováním Wikipedie nepočítají. Ukazuje to, že prostředí tvorby Wikipedie je stále z pohledu zvenčí asi nevlídné a že bohužel zkrátka není pro každého.--Byrnjolf 19. 1. 2012, 14:13 (UTC)
    Pokud první projekt svého druhu má být domluvili jsme se školou a její studenti pak psali články, není toto první projekt svého druhu. Viz např. Wikipedie:Ambasadorství/Spolupráce s Pedagogickou fakultou UK. --19. 1. 2012, 14:46 (UTC), Utar
    Díky za upozornění a upřesnění, o projektu Ambasadorství jsem nevěděl. Vypadá to dobře.--Byrnjolf 19. 1. 2012, 15:08 (UTC)
  • Ještě mě napadl jeden námět k zamyšlení. Jedním z cenných výstupů spolupráce byla závěrečná zpětná vazba studentů skrze anketu. Odpovědělo ale jen 18 ze 30 studentů (což je ale tuším pořád slušné číslo, vzhledem k většinou chabé účasti na tradičních evaluacích), nemělo by se proto napříště zvážit podmínění zápočtu také vyplněním ankety?--Byrnjolf 21. 2. 2012, 15:35 (UTC)
To je otázka asi spíše na sociologa, nicméně, pokud budeme studenty k vyplnění ankety nutit, tak získáme vynucené výsledky (a pokud by studenti reagovali např. jako já, tak na vynucenou anketu bych reagoval schválně tak, aby z ní nic nevyšlo). Bohužel to, že se některým studentům vyplnit anketu nechce, je fakt, se kterým se musíme smířit. Rozhodně jsem ale proti nucení :) --Chmee2 21. 2. 2012, 15:51 (UTC)
Je bohužel pravda, že nucením se lepšího výsledku nedosáhne, takže to možná není moc dobrý nápad. Přesto si myslím, že by mělo být přirozené a samozřejmé, že pokud pedagog hodnotí studenta (jeho práci), tak by také student měl hodnotit pedagoga (jeho práci, projekt). A myslím, že pedagog má právo to vyžadovat.--Byrnjolf 21. 2. 2012, 15:59 (UTC)
Povinné vyplnění jedině v případě, že by na všechny otázky šlo odpovědět nejsem schopen odpovědět či něco podobného a předem vysvětlíš, že tato možnost tam je, ale není preferovaná. Spíše tedy ne. --21. 2. 2012, 18:46 (UTC), Utar
  • Můj názor už mnozí (snad včetně Chmeeho) slyšeli, tak jen aby to bylo oficiální – úžasná práce, z které vyšly moc pěkné články a fotky. Přínos pro obě strany, takže se těším na něco dalšího podobného. --Adam Zábranský 21. 2. 2012, 21:25 (UTC)