Přeskočit na obsah

Wikipedie:WikiProjekt Chemie/Hodnocení článků

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
WikiProjekt Chemie
Základní program Články Hodnocení kvality článků Wikivyznamenání Účastníci projektu Obrázky Obrázky Obrázky Pod chemickou lípou
Program Články Hodnocení Vyznamenání Účastníci Obrázky Šablony Infoboxy Diskuse
základní program struktura článku stupně kvality článku seznam vyznamenání seznam účastníků seznam obrázků seznam šablon seznam infoboxů pod chemickou lípou

Stupnice kvality[editovat | editovat zdroj]

Kvalita Informace
Nejlepší článek Tento článek patří mezi nejlepší v české Wikipedii. Kliknutím získáte další informace. Článek již dosáhl úrovně nejlepších článků. Stále však můžete přidávat nové informace.
Dobrý článek Tento článek patří mezi dobré v české Wikipedii. Kliknutím získáte další informace. Článek již dosáhl úrovně dobrých článků. Stále však nesplňuje kritéria pro nejlepší články.
Střední Článek již téma zpracovává důkladněji a odborněji. Článek obsahuje všechny základní oddíly, které jsou pro něj vhodné. Reakce jsou psané slovy i doprovozeny chemickou rovnicí (ať už textovou nebo grafickou). Reference jsou převážně z vysokoškolských materiálů. Stále však nesplňuje kritéria pro dobré články.
Základní Obsah článku odpovídá běžnému středoškolskému učivu, je méně odborný a chybí některé základní oddíly. Reference chybí nebo jsou založeny na středoškolských učebnicích.
Zárodek Článek je příliš krátký (tzv. pahýl), chybí mu některý základní oddíl nebo obsahuje velké množství nedostatků a je vhodné ho přepracovat.