Wikipedie:Sucho v ČR Editaton

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Chcete se naučit editovat Wikipedii? Chcete přispět k rozšíření článků o suchu a hospodaření vody v České republice?

Sucho na konci Pilské nádrže

Sucho je jedním z nejzávažnějších problémů, před kterými stojí nejen Česká republika. Je jedním z projevů globálního oteplování a jeho důsledkem dochází k plošnému umírání lesů, k nedostatku pitné vody v různých regionech, k vážným škodám v zemědělství. Jakým způsobem má být dlouhodobé sucho řešeno – výstavbou velkých betonových nádrží, drobnějšími zásahy v krajině, změnou zemědělských postupů? Obnovou mokřadů, přírodních toků, posíleným zavlažováním? O tom v současné době diskutují odborníci i politici. Jakým způsobem může v řešení problému sucha pomoci naše Wikipedie?

Za jeden z důležitých nástrojů k řešení těchto problémů považujeme také veřejně dostupné přesné a spolehlivé informace z této oblasti – o příčinách sucha, průběhu, důsledcích, souvislostech, o mitigačních a adaptačních opatřeních.

Wikimedia Česká republika zahájila Wikiprojekt Sucho, který slouží zkvalitnění informací o této problematice na české Wikipedii – nejnavštěvovanějším encyklopedickém zdroji v Česku.

Zúčastněte se online Sucho v ČR editatonu 2021.

Během akci budeme se soustředit na třech oblastech: 1) doplnění zdroju na Wikiversity:Sucho a obsahu na stránce Wikiprojektu:Sucho 2) přehled, kontrola a editování článků tematicky spojených s heslem “voda”

3) pro pokročilých psani novych článků souvisejících s tematikou sucha.

Logo Wikimedia Česká republika


KDY: 26 října 2021 (úterý) v 16:00 hodin

KDE: https://cesnet.zoom.us/j/92892535509?pwd=Y1dPWnlmZkFzVGd5b2JVZERyYUs0QT0.

Akci pořádá Wikimedia ČR a finančně ji podpořil NF Veolia a velvyslanectví USA v Praze v rámci programu Small Grants.

Témata ke zpracování[editovat | editovat zdroj]

Náměty na stránce WikiProjektu:Sucho

Nápověda pro začátečníky[editovat | editovat zdroj]

Pokud jste na Wikipedii noví a chcete se o principech a základech editování Wikipedie dozvědět předem, prozkoumejte např. tyto stránky: