Wikipedie:Plavci v pravidlech

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Wikipedie:Plavci)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tonoucí wikipedistka v moři pravidel.
Zkratka:
  • WP:Plavci

Plavci v pravidlech je zvláštní sorta wikipedistů, kteří mají v nové pokrokové epoše značné problémy s tím, aby se vyznali v dobách rychlého přijímání pravidel v jejich podstatě a schopnosti se v nich rychle orientovat. Bohužel pro ně, již jejich fyzická kondice neumožňuje v písmenkové polévce pravidel plavat závodní techniky jako kraul, či motýlka, ale pouze se v nich líně převalují, či pohybují nehodným stylem známým pod pojmem čubička.

Tito uživatelé jsou následným segregačním procesem vytlačováni na okraj wikikomunity, jelikož jsou chápáni jako zpátečníci, či přestárlí uživatelé, kteří neumějí držet krok s pokrokovou společností. Ta za účelem snazší orientace je označuje názvy jako kontrarevolucionář, zpátečník, páprda či dědkující wikipedista.

Znakem pro plavce v pravidlech je jeho neschopnost se v nich orientovat, navenek se projevuje tak, že se odvolává na pravidla, která už celé věky (typicky několik hodin) neexistují či neplatí. Vyrušují ostatní wikipedisty od práce neustálými dotazy, kde se které pravidlo nachází, která jeho verze platí a kdy bylo změněno. Při zjištění, že bylo pravidlo změněno, se někteří zpátečnicky rozčilují a požadují okamžité znovuhlasování o pravidle.

Ve vědecké literatuře není zaznamenáno, jestli je jejich chování podmíněno neochotou akceptovat změny, či tím, že prostě nestíhají. Nutno vypracovat podrobnou studii v jejich přirozeném biotopu.

Nejhůře jsou na tom ubožáci, kteří editují na několika různých jazykových verzích Wikipedie, jejichž navzájem nekompatibilní pravidla se jim v hlavě zcela překrývají. Občasné prozření, že argumentují pravidlem jiné Wikipedie, může být provázeno ulehčeným výkřikem typu „Na EN wiki to tak mají!!!“, který však u ostatních diskutujících zpravidla vzbudí nefalšovaný děs z dalšího, dosud neprobádaného oceánu pravidel, který doposud znali jen pod označením Hic sunt selachimorpha.

Není výjimkou, že mezi plavce v pravidlech se řadí správci, i zkušení uživatelé. Kvůli rychlosti růstu české Wikipedie a množství uživatelů a také ochotě, s jakou jsou nová pravidla přijímána, se předpokládá, že procento plavců se bude velmi rychle zvyšovat a že může nastat situace, kdy budou plavci všichni kromě těch, co se utopili. Jediná známá obrana spočívá ve snaze rušit pravidla a vyvolat stav podobající se anarchii.

Vzývanou mantrou všech plavců je „Nevšímejte si žádných pravidel“.

Plavci v pravidlech[editovat | editovat zdroj]