Wikipedie:Mezinárodní Wikipedie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
BABYLÓN

BABYLÓN
  • NÁSTROJE

Wikipedisté z různých zemí používají ke koordinaci Wikipedií v různých jazycích en:Wikipedia:Intlwiki-L. Dorozumívacím jazykem je angličtina. Podívejte se také na velvyslanectví Wikipedie a zapojte se, máte-li zájem pomoci s koordinací našeho projektu.

Společenství Wikipedie má zájem zahrnout kterýkoliv jazyk, pro který se najdou Wikipedisté ochotní v něm pracovat. Jsme si vědomi toho, že mnoho z 6500 světových jazyků není na Internetu dostatečně zastoupeno, a proto jsme odhodláni spolupracovat s rodilými mluvčími a s počítačovými organizacemi na podpoře pokud možno co nejvíce jazyků.

Každá jazyková varianta Wikipedie má svůj vlastní soubor uživatelských účtů. Odkazy mezi články v různých jazycích se nazývají mezijazykové odkazy. Ve Wikipedii je najdete jako název jazyka nad a pod příslušným článkem v češtině.

Internetová adresa (URL) pro Wikipedii v daném jazyce je xx.wikipedia.org, kde xx je dvoupísmenný kód jazyka podle ISO 639. Tento kód někteří Wikipedisté používají v diskusích, nebo při psaní souhrnu článku pro označení konkrétní jazykové varianty Wikipedie.

Jak začít Wikipedii v novém jazyce: Podívejte se na návod v anglické Wikipedii. Velmi stručně: pro jednoho člověka to je příliš mnoho práce, takže je lepší mít skupinku alespoň pěti lidí. Nicméně máte-li chuť, čas a odvahu, vzhůru do toho!

Další projekty[editovat | editovat zdroj]

Existují i další volně přístupné encyklopedie založené na Wiki softwaru, nicméně nezávislé na Wikipedii:

Příbuzné projekty[editovat | editovat zdroj]