Wikipedie:Žádost o komentář/Sjednocení názvů stránek soupisek a kvalifikací

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Sjednocení názvů stránek soupisek a kvalifikací Existuje spousta stránek na wikipedii ohledně soupisek a kvalifikací na jisté sportovní soutěže. Existuje bohužel několik variant názvů, a proto by bylo vhodné je sjednotit.

Příklady[editovat | editovat zdroj]

Návrh řešení[editovat | editovat zdroj]

Napadlo mě již větší množství řešení sjednocení a to:

  1. Soupisky/Kvalifikace na XY 2000
  2. XY 2000 (soupisky/kvalifikace)
  3. XY 2000 – soupisky/kvalifikace

Bylo by vhodné to prodiskutovat ve více lidech a proto zakládám tohle ŽOK. --Tayari (diskuse) 27. 5. 2017, 15:50 (CEST)

Další sjednocení[editovat | editovat zdroj]

Diskuse[editovat | editovat zdroj]

Dvorapa[editovat | editovat zdroj]

Ač mi to přijde jako téma spíše pod lípu, jsem jednoznačně pro variantu 1. Z názvu by v tomto případě mělo být na první pohled jasné, že se jedná o článek o kvalifikacích/soupiskách a ne o článek o mistrovství (např.). U soupisek by se ještě daly přimhouřit oči nad rozlišovačem, ale u kvalifikací rozhodně pouze variantu 1. Ovšem pouze v případě, že tady o dané sportovní události máme samostatný článek. Pokud by tomu tak nebylo, asi bych volil název čistě XY 2000, v úvodu aspoň stručně popsal událost a kvalifikaci/soupisky pak zařadil dovnitř článku. Aby se nestalo, že tu bude článek o kvalifikaci na mistrák, ale článek o mistráku bude chybět. --Dvorapa (diskuse) 27. 5. 2017, 17:44 (CEST)

chrzwzcz[editovat | editovat zdroj]

No asi proč ne. Nevím, jestli má někdo celkový přehled jestli něco analogického nebylo v jiné oblasti na wiki, pro inspiraci. Máme představu, kolik je to článků a jak to pak pojmout automaticky? A ano, předpokládám že předmět článku by měl být v názvu a ne v rozlišovači, ale nějak mi není jasné, jak by se na 1. a nejlepší variantu přepsalo to s tou divizí II. Chrzwzcz (diskuse) 7. 6. 2017, 18:40 (CEST)

K dalšímu sjednocení - gratuluju k nadšení, asi čerstvá krev, co si ještě jste si nevyslechla jako já připomínky, že je takové sjednocování zbytečné, jak to doposud nikomu nevadilo, že by to bylo už moc dlouhé a podobně. Kolik dalo jen práce přesvědčit, že když máme Fotbal v Česku a Hokej v Česku a celý Sport v Česku, proč je např. Badminton v České republice vhodné přejmenovat, ať je v tom systém. A když se to obstojně povedlo v názvech článků a kategorií, jak se ty samé pindy objeví, když takhle chcete sjednotit hodnoty v infoboxu. Takže možná se vám povede sjednotit názvy článků, ale v infoboxech bude střídavě Mistr ČR, Mistr Česka, Mistr České republiky, Český mistr a podobně... Inu, mnoho zdaru a pevné nervy! :) Chrzwzcz (diskuse) 27. 6. 2017, 18:10 (CEST)